Reklaam sulgub sekundi pärast

NIPINURK: Kolm võimsat küsimust, mis aitavad keerulises olukorras näha head

FOTO

Foto: Kersti Niglas

Öeldakse, et ei ole halba ilma heata ning igal mündil on alati kaks külge. Meie võimuses on valida, kas hoiame oma tähelepanu valdavalt pigem negatiivsel või otsustame teadlikult vaadata asjade positiivset külge, mis on ka alati olemas, ütleb õnne- ja inspiratsioonikoolitaja ning peagi ilmuva raamatu „Õnn on otsus!“ autor Dalí Karat.
„On inimlik, et mida tugevamalt me teatud teemadele või kogemustele hinnanguid anname, seda tugevamalt see meid puudutab ka emotsionaalses mõttes,“ selgitab ta, lisades, et negatiivsest perspektiivist asjade vaatamine tähendab, et puudub kontakt oma kõrgema minaga, kes vaatab asju alati positiivsest küljest. Elamine kontaktis oma kõrgema mina ehk sisetundega aitab omakorda kaasa igapäevase õnnelikkuse kogemisele.
Et suurendada õnnetunnet ning näha asjade helget poolt, soovitab Dalí igaühel küsida keerulises olukorras endalt kolm küsimust.

1. Mis on selles olukorras head? Too oma tähelepanu teadlikult olukorra negatiivselt poolelt selle positiivsetele aspektidele.
2. Miks on hea, et ma seda kogen? Võta vastu valukohad minevikust ja anna endale võimalus vaadata endasse sügavamalt, miks praegune olukord sind ärritab.
3. Mis kõik on praegu hästi? Too välja vähemalt viis asja. See küsimus aitab tulla mõistusest südamesse.