Reklaam sulgub sekundi pärast

NIPINURK: KUIDAS oma ellu armastust hingata

Monika Kuzmina

pilt: Karen Härms

Elu alguseks loetakse esimest hingetõmmet ja see lõpeb viimase hingetõmbega. Hingamine on elujõud – eluenergia, mis siseneb kehasse läbi hingamise ja saadetakse vereringe süsteemi kaudu keharakkudesse.

Tasakaalukeskuse hingamisterapeut ja “Hinga ja ela” autor Monika Palm ütleb, et armastusega asju tehes, antakse alati endast parim olenemata sellest, kas sa teadvustad seda või mitte. Hingamise kvaliteet mõjutab meie aju ja emotsioone Teadlik hingamine annab lisaenergiat kehale, lubab kehal ning meelel lõdvestuda, toetab loovuse voogu, väestab teadlikult armastusega mõnda olukorda või tegevust. Seda hingamisharjutust saad kasutada olukorras, mil tunned, et oled ärritunud, ärevuses või halvas tujus. Selle harjutusega saab teadlikult suunata armastust läbi hingamise igasse ees ootavasse tegevusse, et see parimal moel tehtud saaks. Harjutus Korda seda hingamisharjutust 3–5 minutit ja märka, kuidas sinu keha end sealjuures tunneb. Sa võid tunda sooja säravat valgust oma kehas.
  • Istu mugavas istuvas asendis põrandal, aseta käed õrnalt puhkama põlvedele peopesad ülespoole.
  • Alusta õrnalt sisse- ja väljahingamisega, et oma keha ja meel ette valmistada. Sa võid istuda avatud või suletud silmadega – just nii, nagu sinu jaoks on mugavam.
  • Nüüd alustame hingamisharjutusega. Hinga sügavalt kõhtu lugedes kolmeni. Sisse hingates mõtle sellele tegevusele, tööle või olukorrale, mida sa armastuse ja kergusega tegema soovid hakata või kuhu tahad saata armastavat energiat.
  • Luba seejuures armastuse tundel voolata laiali üle kogu sinu keha.
  • Hoides seda kujutlust oma meeles, loe hinge kinni pidades neljani. Kui neljani lugemine on ebamugav, võid lugeda kahe või kolmeni.
  • Õrnalt, ilma pingutuseta hinga kuueni lugedes välja ja kujuta samal ajal ette, et oled suur, särav, armastust kiirgav majakas, mis saadab armastust kõigele sellele, mida soovid tegema hakata.
  • Pane tähele ja jäta meelde, kuidas see eesootav tegevus tegelikult sujuma hakkab.