Reklaam sulgub sekundi pärast

NIPINURK: Miks on oluline pidutseda alkoholita?

Monika Kuzmina

erakogu
erakogu

Tiit Trofimov on juba tükk aega korraldanud Eestis alkoholivaba tantsupidu “Ekstaatiline tants”, kus tullakse kokku selleks, et ennast täiesti kainena mõnusalt ja vabalt tunda, kohtuda südames ja armastuses teiste inimestega. Ta selgitab, et tantsupeo eesmärk on tunda end nagu väikesed lapsed, tantsida hirmuvabalt ja häbita, nii nagu süda seda just antud hetkel teha soovib.

Turvaline keskkond pidutsemiseks

Alkohol toob allasurutud emotsioonid üles ja siis on energia täiesti teine, „Ekstaatilise tantsu” õhtutel ollakse aga joobunud tantsust, vabast liikumisest, muusikast. “Ekstaatilisel tantsul” jääb palju lollusi tegemata, mida tihti just joobes olekus tehakse ja pärast ei jõuta ära kahetseda. Naistele meeldib siin eriti, sest nad tunnevad end selles keskkonnas turvaliselt ja hästi,“ nendib Trofimov.

Külje Matchmaking.ee asutaja Kätlin Kalling sattus „Ekstaatilisele tantsule“ sõbranna kaudu. Ta teadis tantsust, kuid polnud leidnud motivatsiooni minna. Pärast esimest külastust teadis ta, et rohkem ta sellelt ürituselt ei puudu.

Alkoholita tantsida on palju mõnusam

„Esimene põhjus, miks ma seal käin, on tantsimine. See annab võimaluse turvalises keskkonnas tantsida ja lubab kehal maksimaalselt avaneda eluenergiale. Ei pea ennast kuidagi tagasi hoidma või kaitsma, kuna inimesed on üldiselt puhtas ja kõrges energias,“ sõnab Kätlin. „Teine oluline põhjus on muidugi inimesed. Võimalus kohata huvitavaid inimesi, kes liiguvad sarnastel trajektooridel või kellega on elus midagi ühendavat jagada.“

Tiit selgitab, et see alkoholivaba tantsuõhtu loob ühtsusetunnet kõige ümbritsevaga, inimestega, ruumiga, muusikaga ja eelkõige iseendaga. See on paik, kus oled imeliste rütmide saatel hoitud ja armastatud ning saad olla sina ise!