Reklaam sulgub sekundi pärast

NIPINURK: “MIKS sa oled rumal, haige ja rahast lage”

Monika Kuzminan

pilt: Shutterstock

On oluline endale teadvustada, et kahte asja elus korraga ei saa: olla ohver ja liikuda eluga edasi. Kui näed ennast kui ohvrit, siis õhkub sinust seda mõtteviisi ka väljapoole ja tõenäoliselt kaasnevad sellega armastuse tõrjumine, õnnest loobumine, haiguste ja vigastuste külgetõmbamine ning igasugune finantsilise või ärilise edukuse eemaletõukamine.

Paned kõiki enda ümber oma ohvriks olemise lugu uskuma ning lõpuks käitud ka ise enda loodud stsenaariumi järgi. Randy Gage selgitab raamatus „Miks sa oled rumal, haige ja rahast lage“, miks tahavad nii paljud inimesed sedavõrd meeleheitlikult ohvrimeelsuses püsida.
  • Nii saavad nad endale kinnitada, et elus ette tulevad ebaõnnestumised pole nende süü.
  • Nii on lihtsam uskuda, et kõigi halbade asjade eest saab süüdistada väliseid tegureid, võtmata isiklikku vastutust.
  • Nii saavad nad teistelt tähelepanu, kaastunnet ja lohutust.
  • Nii asendavad nad armastuse, mida nad tegelikult vajavad, kuid ei oska vastu võtta, tähelepanu, kaastunde ja lohutusega.
  • Nii saavad nad viidata minevikus aset leidnud tõrjutuselt kui põhjustele, miks nad ei saa enam kunagi kellegagi emotsionaalselt lähedaseks.
  • Nii saavad nad kasutada varasemaid ebaõnnestumisi kui õigustust kunagi mitte isegi proovida seada endale kõrgeid eesmärke ja võtta endale olulisi ülesandeid.
  • Nii saavad nad kinnitust, et nad on vaid „vaesed patused“, „nad ei küündigi millenigi“ või pole neil õiget haridust või õigeid tutvusi, et edu saavutada.
  • Nii saavad nad end juba väikese poisi või tüdrukuna tunda kangelasena, kes võitleb vastu ootusi kurjade jõududega.
  • Nii tunnevad nad end rohkem spirituaalsete inimestena, kuna usuvad, et on ohverdanud oma õnne füüsilise inimesena ja pälvivad tegeliku autasu teispoolsuses.
  • Nii saavad nad jääda alateadlikku seisundisse nagu suurem osa inimesi ning lasta lihtsalt elul voolata, ilma et peaks ise mõtlema.
Otsekohene ja järsk Gage, kelle kirjutisi on Forbes nimetanud silmapaistvalt raputavateks, ütleb, et need kümme ongi peamised põhjused, miks inimesed jäävad rumalaks, haigeks ning rahast lagedaks. Kõikide nende põhjuste tulemuseks on ikka sama: elad ühedimensioonilist nappide elatusvahenditega elu, lihtsalt eksisteerid ilma ühegi tõelise õnnetunde või teostusvõimaluseta. Ja see on kuritegu. Ega ole kindlasti see tee, mida mööda sooviksid liikuda. Aga mida siis teha, et elada paremat elu? Gage soovitab muuta oma hoiakuid!  Lase sellest tundest lahti. Lisaks on vaja teada, et sul tekib ikka ja jälle kiusatus langeda tagasi ohvrirolli, kuna nii koged teiste tugevat toetust ning igakülgset heakskiitu. Nad innustavad sind kaastundlikult rääkima, kuidas sinust sai ohver, sest nii saavad ka nemad oma ohvrikogemusi jagada. See tekitab negatiivse tagasiside silmuse, mis paneb sind ebaõnnestumisi õigustama, selle asemel et üritada saavutada edu. Tunne ära ja tõuka endast eemale kadeduse mõtteviis. Ka sellesse lõksu on lihtne kinni jääda, eriti kui puutud kokku meediaga. Meedia ülesanne on inimesi esile tõsta ning seejärel maha suruda. See on suurepärane meelelahutus ning hoiab avalikkuse tähelepanu kajastatul. Sul tuleb end meediast eemale hoida, kuna see alandab häid inimesi ning soodustab enesevihkamist, kahtlusi ja kadedust. Kellegi edu üle kadeduse tundmine tugineb hirmule ning blokeerib ka sinu enda küllustunde. Seevastu kellegi edu üle rõõmustamine tuleb armastusest ning tõmbab ka sinu ellu küllust. Tekita enda ümber püha ring inimestest, kes toidavad ja toetavad sinu püüdlusi kõrgeima hüvangu poole. Üks olulisemaid asju, mida edu saavutamiseks kunagi teha, on valida mentorid ja partnerid teadlikult. Vali hoolikalt inimesi, kes sinu pühasse ringi kuuluvad, sest just nemad mõjutavad väga suurel määral sinu elu kõiki tahke. Osale iga päev enesearengu programmis. Igapäevane enesearengule pühendatud aeg on olulise tähtsusega. Ära lahku kodust enne, kui sul pole edule ja õnnele orienteeritud kuulikindlat hoiakut. Ära jäta seda juhuse või tujude hooleks. Kavanda ja plaani enesearengu aeg kohe esimeseks asjaks hommikul.