Reklaam sulgub sekundi pärast

NIPINURK: Muuda kodune näohooldus rituaaliks: kuidas seda teha?

Monika Kuzmina

Karen Härms
Karen Härms

Berrichi looduskosmeetika looja Berit Joosep võrdleb kodust näohooldust rituaaliga, kus täielikult iseendale keskenduda. “See on sinu aeg. Sinu kaunis nahk on sulle kingituseks – miks selle nimel mitte vaeva näha?” arutleb ta ja lisab, et näohooldus ei pea olema kohustus, vaid selle saab muuta naudinguks.

Peamine on kasutada tooteid, mis su nahale sobivad

Berit rõhutab, et näohoolduse kuldreegel on endale selgeks teha, mis sinu nahale sobib. “Kõigil on erinevad nahatüübid ja tulebki proovida ja testida, kuni leiad selle, mis sulle sobib,” soovitab ta.

Kuid olulised on lisaks kreemidele ka uni, toitumine ja vee joomine. Berit ise peab kõige olulisemaks korralikku und – ta põhjendab, et kui oled end välja puhanud, oled iseenda keskmes ja suudad fookust hoida enda toitumisel ja sul on tahtmine minna kõndima loodusesse või teha väike jooks. Kui oled vähe maganud, on su vaim väsinud ja keha peegeldab seda. Ta kinnitab, et pikemaajalise unedefitsiidi jäljed on näost kohe näha.

Looduskosmeetikat vali just nii:

Nahahooldustoodete puhul tasub valida ikka loodusliku poole. Berit annab nõu, kuidas looduskosmeetika maailmas orienteeruda.

· Kindluse annab sertifikaat. Peamine usalduse ja turvalisuse märk on Beriti sõnul see, et tootja on oma sarja sertifitseerinud ja taotlenud toodetele Ecocert cosmos, Natrue, Ecolabel vms märgise.

· Tutvu infoga pakendil! Kindlasti ei tohi unustada lugeda pakendil olevat infot. Mille jaoks toode sobib, millisele nahatüübile, millised koostisosad, millal ja kuidas kasutada.

· Proovi enne väiksema testriga! Paljud kosmeetikabrändid pakuvad ka testrite võimalust, mida Berit väga soovitab, sest siis saad kätte esimese aimduse ja tunde, kui toodet paar korda proovid.

Beriti õhtune näohooldusrituaal

Berit sõnab, et tema näohooldusrituaalile kulub üldiselt 5-10 minutit.

· Berit ei meigi end tavapäevadel, ent alustab alati näo puhastusest vahuga, ka siis, kui teeb endale kergema meigi

· Kui ta on tugevamalt meikinud, läheb käiku meigieemaldusõli

· Pärast esmast näopesu puhastab ta näo veel toonikuga ja laseb ilusti kuivada

· Kannab peale õrnalt silmakreemi silmade ümbrusesse ja kreemitab kogu ülejäänud näo öökreemiga

· Sellele järgneb massaaž Gua Sha kiviga – Berit kiidab, et kiviga nägu masseerides on muutused hämmastavad

· Kord nädalas soovitab ta kasutada ka näomaski