Reklaam sulgub sekundi pärast

NIPINURK: Tiit Trofimov: meeskonna eduks on iga tiimiliikme vaimne tervis väga oluline

Monika Kuzmina

Terje Atonen
Terje Atonen

Enesearengu teejuht Tiit Trofimovit kutsutakse enim firmadesse toetama töötajaid läbipõlemise teemadel. Ta selgitab, et praegu on töökohtades suureks probleemiks läbipõlemine – töötajad kipuvad liiga palju ette võtma, isegi kui tööandja tegelikult ei nõua seda ja nii põletakse läbi, tekib tühimik, apaatsus ega soovitagi enam midagi teha.

Iga tiimiliikme vaimne tervis on oluline

Trofimov selgitab, et meeskonna edu silmas pidades on iga tiimiliikme vaimne tervis väga oluline, sest me kõik oleme üksteise peeglid. “Kui keegi tiimis on frustreeritud või pidevas rahulolematuses, halvas enesetundes, emotsionaalselt kõikuv, kaasab see kogu tiimi. Kui tiim on aga mõnus, kõik on õnnelikud, siis kulgeb ka koostöö paremini ja töötulemused on kõrgemad,” selgitab ta, miks on oluline oma vaimse tervise eest hoolitseda.

Kui varem on firmapeod kulgenud tavaliselt ohtra alkoholiga ning tihti lõppenud piinlikkustundega hommikul, on seegi trend Trofimovi sõnul asendunud sellega, et tuuakse ka firmapidudesse rohkem teadlikkust.

Ta selgitab, et juhidki tegelikult enam ei eelista alkoholiga firmapidusid, sest alkoholi tarbides vallanduvad tihti sügavad emotsioonid ning hakatakse oma rahulolematust firma suhtes väljendama, mida tavakoosolekutel rääkida ei julgeta. Tegelikult tasub oma probleemidest rääkida teistmoodi, mitte joobes seisundis.

Seega on firmajuhid teadlikumad ja soovivad pigem tuua ettevõttesse teadlikumaid firmapäevi, kus toetatakse töötajate vaimset tervist, räägitakse enesearengust, antakse nõu, kuidas ennast hoida ja tasakaalustada. See kõik mõjub inimestele palju ägedamalt, hommikul on hea olla ja ühtsustunne tiimi vahel on tuntavam!

Trofimov on juba viis aastat korraldanud alkoholivabasid ekstaatilise tantsu pidusid ja kinnitab, et seal käib palju ettevõtjaid ja juhte. 99,9% ütlevad, et alkoholita peod on vinged!

Mõistagi on firmajuhte, kes enesearengust lugu ei pea, ehkki meeskond tegelikult tahaks firmaüritustel pigem vaimu arendavaid ja tervist turgutavaid tegevusi teha. Trofimov annab nõu, et kui seda juhile väljendada, hakkab ta ehk seda ka ise nägema. Kui mitte, võib tiim ikka oma rada liikuda ja kui nad endaga ise tegelevad ja peegeldavad heaolu ja rahulolu, näeb seda juhtki. Miks mitte kinkida tiimi poolt juhile mõni raamat, mis teda arendaks ja paneks teistmoodi mõtlema?

Ideid, kuidas firmas koos end arendada:

· Teadlikkuse loengud – kuidas hoida ennast paremas tasakaalus, kuidas ennast märgata, kui midagi hakkab allamäge minema, mis on lahendused, kui emotsionaalne seisund on raske, pole isu tööl käia ega perega koos olla

· Ühised joogatunnid.

· Ekstaatiline tants

· Ühine loodusmatk

· Terapeudid firmatöötajatele

· Kehatööd, et lasta end kehaliselt lõdvestada, näiteks sidekoemassaaž

· Korraldada väereis soojale maale kogu tiimiga – see oleks veel eriti vinge trend, mis kõigile kindlasti meeldiks!