Reklaam sulgub sekundi pärast

NÕUANDEID, kuidas noori tervislikuma elu poole suunata

Erik Naissaar
Erik Naissaar — FOTO: Taimo Lehtsalu

Eesti Kalisteenika ja Tänavaspordi Liidu president ja Kevad Battles peakorraldaja Erik Naissaar ütleb, et kalisteenikaspordi arendamine on tema jaoks kirg, mille juures enim köidab teda koolieelikute ja algklassilaste tervislik seisund.

Noorte tervis on oluline

„Rasvumine on meeletu - Pärnumaal vaatame sellele probleemile otsa koos Pärnumaa Spordiliiduga ja näeme, et tulevad edusammud,“ nendib Naissaar ja ütleb, et noorsoo tervis läheb talle väga korda.

Kalisteenika ala on toonud juurde meeletus koguses välijõusaale, mida on praeguseks Eestis üle 300. „Võrdlusena saan tuua suurriigi Argentiina, kus on välijõusaale kõigest 50,“ lisab mees.

Ta julgustab välijõusaale kasutama. „Alusta jalutamisest kergliiklusteel. Kui seal on välijõusaal, jaluta sealt mõned päevad mööda – küll tuleb ka tahtmine ise proovida!“ soovitab ta.

Kolm parema elu nippi Erik Naissaarelt

  • Erik ei kasuta autot, ta sõidab rattaga või jalutab
  • Käin merd vaatamas
  • Linnulaul tõstab tuju - see on isegi teaduslikult tõestatud

Mis peamine – tee kõike naeratusega!

Erik elab põhimõtte järgi – mida külvad, seda lõikad. „Igal valikul ja otsusel on vastavalt mingi hea või halb tagajärg. Sellest me õpime, areneme ja näeme,“ ütleb noormees motiveerivad sõnad. Lisaks soovitab ta teha kõike naeratusega. „Naeratamiseks kasutatakse ainult 17 lihast, kulmukortsutamiseks aga 43 – seega vähema pingutuse jaoks tee kõike naeratusega. Vormis keha väärtus on kõrgem, kui ehe kaelas või kõrvas,“ usub Erik.