Reklaam sulgub sekundi pärast

Poksija Marko Šults: distsipliin on tugevalt seotud eesmärkide seadmisega

Poksija Marko Šults
Marko Šults — FOTO: Mirjam Veisner

18. märtsil toimub juba neljandat korda Tondiraba jäähallis Eesti üks suurimaid võitlusspordi sündmusi – The League. Marko Šults, kes matšil osaleb, peab elus kõige olulisemaks distsipliini. Ta annab nõu, kuidas seda saavutada, hoida ja järgida.

Matšiks valmistudes on oluline distsipliin

Viimane matš tõi Šultsile vigastuse: “Ma lõin oma jalaluu katki ning sellest taastumine võttis veidi aega, aga kui mingi hetk oli võimalus juba rohkem ennast liigutada, siis hakkasin ujuma ja tegema jõudu nii palju kui suutsin,” räägib ta.

Praegune rutiin nõuab regulaarset ujumist ja jooksmas käimist. Lisaks jõu -ja kikkpoksi treeningud, millega käivad kaasas range tehnika ja sparring. Kõik loetletud treeningud tuleb jaotada ära nädala peale, seega tulevased järgnevad nädalad nõuavad tugevat distsipliini.

Distsipliini seob Šults tugevalt eesmärkide seadmisega: “Näiteks, kui inimene soovib kaalust alla võtta ja ennast kindlasse, sportlikku vormi viia, siis nõuab see kindlat treening -ja toitumiskava järgimist.”

Distsipliini saavutamiseks, hoidmiseks ja järgimiseks soovitab ta koostada kirjaliku tegevuskava oma lõplikust eesmärgist ning detailse kirjelduse, kuidas selleni jõuda.

Kui eesmärk on paigas, peab astuma samme nende saavutamiseks

Võistluspäevaks soovitab professionaalne võitleja Šults end hoida rutiinis ja teha tavapäraseid asju. Hoida ennast rahulikult ning võtta asja lõbuga. “Proovin võimalikult kaua magada ja võitluspäeva võtta vabalt,” lisab võitleja võistluspäeva distsipliini kirjeldusse.

Sihikindluse osas räägib Šults, et seab endale eesmärgi ja astub niikaua vajalike samme ja teeb tegevusi, kuni seatud eesmärk on saavutatud.

Kõike peab hoidma tasakaalus

Oponendi kohta on Šultsile juba kaardid avatud ning ta oskab jagada, et vastane elab ja treenib Eestis. “Ta on päris tehniline ja on stiililt sarnane minu eelmisele vastasele,” kirjeldab ta konkurendi profiili.

Vastastega kohtumiseks järgib võitleja enda tavapärast sportlase harjumust - tervislik toitumine, treeningrutiini hoidmine ja treeningust taastumine. Oluline on kõike hoida tasakaalus.

Meelespea!

  • Koosta kirjalik tegevuskava oma lõplikust eesmärgist.
  • Kirjuta detailne kirjeldus, kuidas oma eesmärgini jõuad.
  • Astu niikaua vajalikke samme ja tee tegevusi, kuni seatud eesmärk on saavutatud.
  • Pea meeles – oluline on hoida kõike tasakaalus.