Reklaam sulgub sekundi pärast

POKSIJA Marko Šults: võitlussport annab oskuse läbi murda igast raskusest

Foto
Foto: Mirjam Veisner

Poksija Marko Šults, kes astub poksiringi 3. detsembril Rakveres tipptasemel kahevõitlusspordisündmusel UNDERGROUND FIGHT NIGHT, usub, et võitlussport ei kasvata inimest ainult füüsiliselt, vaid ka vaimselt. See annab oskuse läbi murda igast raskusest.  

Äratundmine, et just see on õige ala


Marko Šultsi huvi võitlusspordi vastu tekkis, vaadates filme legendaarsete Jean-Claude Van Damme’i ja Steven Seagaliga. Kuna ta oli ka aktiivne noormees, viis tee ta võitlusspordi juurde. Ta proovis judot, karated ja muid spordialasid ning jõudis lõpuks kikkpoksi juurde.
Oma esimest trenni kirjeldab ta sõnadega: põnev, raske, kergelt ärevust tekitav. Ta ei uskunud, et kikkpoks on füüsiliselt nii suur väljakutse, ehkki ta oli väga sportlik. Aga kui trenn läbi sai, oli tunne suurepärane ja ta sai kohe aru, et see on ala, millega ta tegeleda tahab.

 
Tahe saada aina paremaks sportlaseks


Oma eeskujudeks peab ta sportlasi, kes on jõudnud kaugele vaatamata eluraskustele. Võistlema motiveerib teda tahe saada paremaks sportlaseks kui ta oli eile.
Kindlasti käivad võistlemisega kaasas ka kaotused. Marko ei tee saladust, et eks kõik kaotused kipitavad – mõni rohkem, mõni vähem. Samas järgneb kaotusele analüüs ning seeläbi tehtavad muutused aitavad edukalt edasi minna.
Tema suurimate saavutuste hulka kuuluvad seni 2016. aasta Eesti meistriks saamine kikkpoksis KL reeglite järgi ja Eesti meistriks saamine kikkpoksis 2019 K-1 reeglite järgi. „Mul on olnud võimalus võidelda enamikel Eesti võistlusspordi üritustel -  Number One Fight Show, King of Kings jne. Suurimad ja suuremad saavutused on veel ees,“ usub ta.  


Poksisaalis ilmneb kiirelt inimese suhtumine ja eetika


Markot köidab poksi puhul kõige rohkem, et tegemist on võitlusspordiga. „Mulle meeldib selle ala puhul see, et vahet pole kas sa treenid kedagi või treenid kellegagi koos, siis ilmnevad ruttu inimeste enamus tõelised iseloomuomadused, suhtumine elusse, tööeetika jne. Mulle meeldib ka see, et see on individuaalne sport -  kõik mis teed, teed iseendale,“ lausub ta.
Marko arvab, et võitlusspordiga tegeledes ei kasva inimene ainult füüsiliselt, vaid ka vaimselt ja psühholoogiliselt. „Võitlusspordiga tegelemine teeb sinust võitja igas eluvaldkonnas ja annab sulle oskuse murda läbi igast raskusest,“ põhjendab ta.

 
Põhjused, miks tegeleda poksiga:
• Paraneb füüsis.
• Saab psühholoogiliselt tugevamaks.
• Paraneb enesekindlus.
• Poksis ja üldse trennisaalis võib juhtuda, et kohtud inimestega, kellest võivad saada sinu head sõbrad.
• Õpid iseennast rohkem tundma.