Reklaam sulgub sekundi pärast

Psühholoog Alar Tamming jagab õnnevalemit

.
Foto: Virko Veskoja

Psühholoog ja ettevõtja Alar Tamming sõnab, et inimene ei pea kriisi keskel olema õnnetu. Üks asi on maailmas toimuvad protsessid, mida juhivad natukene teistsugused inimesed, nii öelda suuremad süsteemid, aga see ei tähenda, et inimene ise ei võiks olla õnnelik. Millal on aga inimene õnnelik? „Inimene on õnnelik siis, kui ta on teiste inimestega koos ja ka tantsimine teeb õnnelikuks – sealt tulebki õnn. Seda ei takista ükski riigikord, mitte ükski muutus, ükski kaos ega ükski sõda. Õnnelik on võimalik alati olla,“ selgitab Tamming.

Tamming toob välja kolm nõuannet neile, kes soovivad iseenda sees õnnetunnet otsima hakata.

  • Kõigepealt pead uskuma, et selline asi on võimalik ja seisund, milles hetkel oled, pole lõplik.
  • Pead mõistma, et sul on võimalus valida oma seisundeid.
  • Mõtle selle põhimõtte peale, et sa ei ole ise endale oma elu loonud, vaid oled siia tulnud ja sul on mingisugune ülesanne. „See on ka põhjus, miks siit kunagi ise lahkuda ei tohi. See on väga lihtne teadmine, et millegipärast ma siin olen, ma usaldan universumit ja püüan toimida selle järgi. Me ei näe kunagi tervet pilti, me näeme ainult mingit fragmenti ja peame seda kogu looks. See on sama kui vaadata filmist kaks minutit ja arvata, et see on kogu film. Aga me ei tea, mis toimub filmi lõpus,“ sõnab Tamming.

Lõpetuseks jagab psühholoog ka õnnevalemit. „Õnnevalem on see, et sinu soovid ja saavutused, peavad olema suuremad kui soovid. Siin on kaks võimalust: kas sa suurendad oma saavutusi või vähendad oma soove,“ lausub ta.

Vaata video: