Reklaam sulgub sekundi pärast

Terapeut Merliis Sulg jagab nippe, kuidas saavutada parem ühendus teiste ja iseendaga

Ühenduses festival
Ühenduses festival — FOTO: Virko Veskoja

13.-16. juulil toimub Adila puhkekeskuses taas Ühenduses High on Life enesearengufestival, mille üks korraldajatest Merliis Sulg kinnitab, et oma murede ja hirmude vastu saab väga palju ära teha, et elus teadlikumalt ringi liikuda, kogeda suhetes armastust ja üksteisele lähemale jõuda. Ühendus on tõeline armastuse kogemus maa peal.

Sünergia annab arengule palju juurde

Merliis räägib, et mullusel Ühenduses festivalil said paljud inimesed oma elus läbi viia palju muutusi ja avastasid uusi taipamisi.

„Üks naine jagas, kuidas tal pidevalt klammerdus oma mehe külge ja tal oli hirm tegelikult päris see olla, kes ta on. Ta nagu hoidis alati end tagasi ja ei saanud elus särada, aga festivalil ka läbi oma hirmule otsa vaatamise jõudis kogemuseni, kus see valu oli hoopis lapsepõlvest, kus emast pidi eemal olema peale sündi ja ei tundnud turvatunnet ning festivalil sai turvaliselt sellest läbi minna. Tänu sellele on nüüd palju julgem ja avatum inimene ning väljendab end vabalt ja särab, seda tõdesin isegi teda nähes ning ütlesin, et midagi on sinus kardinaalselt muutunud,“ toob Merliis näite.

Ta usub, et just festivalil koos loodud sünergia annab kogu arengule nii palju juurde. „Me saame küll kodus üksi raamatut lugeda või tarku tekste läbi töötada, aga need kogemused, mida me inimestega koos päriselus kogeme on hindamatud, need peegeldavad meile kõige enam meid ennast ja panevad tegelikult ka „asjad liikuma“,“ selgitab ta ja lisab, et vahel me isegi ei tea ega oska ette kujutada, mis suunas need peaks liikuma. See ongi koosolemise ja ühenduses olemise maagia.

Nõuandeid ühenduse loomiseks

Merliis nendib, et viimaste aastatega on inimestel vähemaks jäänud suhtlemist. Ta toob välja, et kolime nii palju oma nutiseadmetesse ja oleme keskendunud saavutustele ja välismaailmas toimuvale, et vahel need inimsuhete, suhtlemise oskused justkui jäävad tahaplaanile - seega tasub rääkida, rääkida ja vestelda.

“Oh, mis põnevat võib avastada, kui oma inimesega, keda 10 aastat tunned, hakkad lihtsalt rääkima,“ soovitab ta proovida.

Ta soovitab ka teadvustada, kui palju paned energiat väljapoole, olgu see suhtlemine, nähtud olemine või saavutamine ning kui palju on aega lihtsalt olla inimestega päriselt ja siiralt koos. Ta soovitab võtta teadlikult sellist aega, kus on tööasjad kõrvale pandud, eesmärgid puhkusel ja nutiseadmed eemal, et siis saaks täielikult tunda iseennast, puhata ja olla hetkes ka teise inimesega.

Ta soovitab vaadelda ka puhkust oma elus. Kas ikka puhkad? Lubad endale seda? Kas puhkad välja või oled stressis? Kõik algab sellest, et meil endal oleks hea, siis on ka kodus ja üldse suhted head. 

Merliis usub, et elada tasakaalus iseendaga ja et olla ühenduses teistega, vajab inimene vaikust, hingamist, liikumist, kallistusi, armastust, nähtud olemist, looduses käimist, iseenda tundmist ja mõistmist ning vabadust lihtsalt olla.