Reklaam sulgub sekundi pärast

VIDEO! Naiselikkuse treener Merliis Sulg: naised ei pea pidevalt võitlema ja konkureerima

Monika Kuzmina ja Merliis Sulg
Monika Kuzmina ja Merliis Sulg — FOTO: Erakogu

Ühenduses High on Life üks korraldajatest, holistiline terapeut ja naiselikkuse treener Merliis Sule jaoks on Ühenduses festival tema südameprojekt. Sajad inimesed tulevad festivalile kokku, et leida ühendust iseenda ja teistega. Ehkki festivali korraldamine ei ole lihtsate asjade killast, ütleb Merliis, et tema jaoks see raske ei ole. See on tema kirg. „Kui oled leidnud südamekire, ei saa enam tagasi pöörduda ja ennast kinni panna. Sa ei mõtle, kas on kerge või raske. Siin on nii palju toredaid inimesi, kellega muuta maailma paremaks, koos kasvada ja olla ühisel teel. See on kogukond ja just see muudab selle väga lihtsaks,“ ütleb ta.

Nipid iseendaga sõbraks saamisel

Merliis räägib, et kire leidmine annab ka väga palju tagasi. „Ma olen iseendaga nii hea sõber, et tean, kus on mu piirid. Ma ei sunni ennast millekski ja teen kõike südamest,“ sõnab ta.

Neile, kes tunnevad, et pole iseendaga sõbrad, jagab Merliis järgmisi soovitusi:

  • Vaata kõigepealt endale otsa ja tee selgeks, et miks sa ei ole õnnelik
  • Liigu abistajate poole, kes on sinust sammu võrra ees, aitavad teha esimesi samme ja näha kohti, mida muidu ei näe

Võitlus ei vii meid kuhugi

Merliis toetab naisi erinevate naiselikkuse kursustega. Ta näeb, et kui naised tulevad kokku, on ausad ja siirad, näevad nad, et teised naised ei ole neile rivaalid, nad ei pea võitlema ja konkureerima.
„Inimlik osa meis otsib ühendust ja armastust. Vahel on võitlus kaitse – tegelikult tahaks seda kõike kogeda, aga sees on nii palju valu, et võitled ja kaitsed oma haavatavat osa,“ kirjeldab ta.

Merliis rõhutab, et võitlus ei vii meid kuskile, aga kõik algab iseennast. Võitlus on meie sees ja kui näed võitlust väljaspool, küsi endalt, kus on võitlus minu sees. Väline ju peegeldab meid.

Merliis Sule rahu- ja õnnevalem on nautida iseennast igas hetkes. Nautida iseendas olemist ja praegust hetke. Olla iseenda number 1 – siis saab ka armastust jagada!