Reklaam sulgub sekundi pärast

VIDEO! NIPINURK: Hääleterapeut Uria Tsur selgitab, miks on oluline oma häält kasutada

Monika Kuzmina ja Uria Tsur
Monika Kuzmina ja Uria Tsur — FOTO: Virko Veskioja

Hääleterapeut Uria Tsuri kirjeldatakse kui visionääri, sündmuste korraldajat, laulja-laulukirjutajat, õpetajat, venda, isa, armastajat ja unistajat. Ta on The Sacred Journey festivali korraldaja, Oroti bändi laulja ja School For Singing Circle Leaders kooli looja. Uria selgitab, miks on niivõrd oluline oma hääl maailma välja tuua.

Uria sõnab, et inimesed kannavad endas mitmeid traumasid ja iga meie kihi all on uus kiht. „Me pole kunagi valmis ja potentsiaal on alati kuskil tulevikus. Aga kuidas me laulame olevikus? Ma ei õpeta inimesi laulma, vaid õpetan, kes sa praegu oled, kuidas sinu hääl seda peegeldab ja kui mugavalt sa ennast oma kehas tunned. Ja mitte ainult, et aktsepteerid ennast, vaid tood selle võlu ka välja. Laul on nagu ookean – me võime selle ookeanilaine peal surfida ja püüda järgmist lainet. Me mängime muusikat. Mida rohkem oleme kohal ja mida rohkem oleme lõõgastunud, seda rohkem tuleme ise kestast välja. Hääl on see, mis aitab meil avastada, kes me tõeliselt oleme,“ selgitab hääleterapeut.

Uria sõnul on hääl meie tuli, meie kirg. See on tugev energia. Kui hoiame hääle enda sees peidus ja ei lase sellel voolata, siis see jääb sisse kinni ja põhjustab kannatusi. See võib põhjustada ka vaimseid ning füüsilisi haiguseid. Seega on oluline oma häält kasutada. „Kui alustasin laulmist, siis ma ei võtnud ühtegi laulutundi – ma lihtsalt hakkasin laulma. Nüüd tean, kuidas laulda ja kuidas karjuda. Võin karjuda, ilma et oma hääle ära kaotaksin. Meie meel hoiab meid tagasi ja ütleb, et me pole piisavalt head. Me ei pea sellest vabanema, vaid õppima koos sellega elama. Muusika ei ole meelelahutus, muusika on ravim. See on sügav kommunikeerimise viis,“ räägib ta.

Pea meeles:

  • Laul on nagu ookean – me võime selle ookeanilaine peal surfida ja püüda järgmist lainet.
  • Mida rohkem oleme kohal ja mida rohkem oleme lõõgastunud, seda rohkem tuleme ise kestast välja. Hääl on see, mis aitab meil avastada, kes me tõeliselt oleme.
  • Hääl on meie tuli, meie kirg. See on tugev energia. Kui hoiame hääle enda sees peidus ja ei lase sellel voolata, siis see jääb sisse kinni ja põhjustab kannatusi.
  • Oma häält mitte kasutades võib see põhjustada ka vaimseid ning füüsilisi haiguseid. Seega on oluline oma häält kasutada.
  • Meie meel hoiab meid tagasi ja ütleb, et me pole piisavalt head. Me ei pea sellest vabanema, vaid õppima koos sellega elama.
  • Muusika ei ole meelelahutus, muusika on ravim.