Reklaam sulgub sekundi pärast

VIDEO! Tiit Trofimov: alkoholist loobumine on otsus

Tiit Trofimov
Tiit Trofimov — FOTO: Gerly Sepp

Alkohol on paljudele inimestele probleemiks. Enesearengu teejuht Tiit Trofimov usub, et alkoholi tarvitamine on viimasel ajal tõusnud, sest elu on läinud väga ärevaks ja paraku on paljude inimeste jaoks kiireim viis end lõdvestada ja rahustada alkohol. See võib aga viia sõltuvuseni. Ta selgitab, kuidas oma keha tunnetada ja alkoholist loobuda, kui see on probleemiks.

Kõige taga on otsus

Tiit ütleb, et alkoholist loobumine on eelkõige otsus. Enesearengussegi lähevad inimesed tihti kriisides – olgu see siis tervisekriis, töökaotus, kallima kaotus või muu kriis. Nii ka alkoholile „ei“ ütlemise otsus tuleb tihti siis, kui sul on kehva olla ja sa otsustad, et ei taha enam seda kogeda.

Mõned inimesed ka saavad purjus peaga olla „nemad ise“, et ei tunne häbi ega piire. Kui aga lood ise oma elu ja valid enda kõrvale inimesed, kellega saad nagunii olla sina ise, pole seltskonnas alkoholi vajagi. „See on nii äge tunne rääkida päris lugusid häbi, piinlikkust, hirmu ja ebamugavust tundmata,“ ütleb ta.

Kuula oma keha!

Tiit ei ole päris nulltolerantsi pooldaja, tema sõnul peaks inimene eelkõige kuulama oma keha, mida see ütleb. Öeldakse ju, et alkohol on tarkade inimeste jook ja klaas veini võib lõdvestada küll. Ta ei tee saladust, et joob ka harva naisega klaasi veini. Küll aga kuulab ta oma keha ja see ütlebki, et rohkem ei ole vaja.

Tiit tõdeb, et alkoholiga on probleem see, et inimesed siis teistmoodi lõdvestuda ei oskagi ja kahjuks lähevad kogused suureks. Ka toob alkohol välja alla surutud tunded – öeldakse ju, et kui tahad teada, mis inimesega tegu on, jooda ta täis.

Ta väga soovitab kuulata oma keha päriselt. Su keha ütleb sulle täpselt ära, mis on sulle hea või halb.