Reklaam sulgub sekundi pärast

VIDEO! Tiit Trofimov: inimesed väsivad, kui kõike on liiga palju

Tiit Trofimov
Tiit Trofimov — FOTO: Gerly Sepp

Enesearengu teejuht Tiit Trofimov ütleb, et et tavaliselt inimesed väsivad ja annavad alla siis, kui kõike on liiga palju. Tekib jõuetuse tunne, et ei näegi enam tunneli lõpus valgust. Aga kuidas sellest hetkest edasi liikuda?

Hoia oma elus tasakaalu

Kusjuures ei väsita ainult negatiivsusest. Ka siis, kui positiivseid asju on liiga palju, võib inimene lihtsalt ära väsida. Tiit selgitab, et elus on oluline tasakaal. See ei ole jätkusuutlik, kui oled kogu aeg positiivne. Pigem tasub muidugi olla positiivne kui negatiivne, aga ka esimene väsitab.
Tiit tunnistab, et temalgi on hetki, kus enam ei jaksa ja kõike on liiga palju. Igal inimesel on oma piirid ja isegi kui tahad südamest endast väga palju anda, väsid lõpuks ära.

Ütle ausalt, kui oled väsinud

Tihti, kui inimesed on väsinud, pistavad nad pea liiva alla, selle asemel, et öelda välja, et on väsinud ega jaksa enam. Selle asemel eraldutakse, ei võeta telefoni vastu, ei tehta enam asju ära, ei kontakteeruta, lihtsalt pistetakse pea liiva alla, et justkui siis lahenevad kõik asjad ära. Sest suur hirm on öelda, et ma tõesti praegu enam ei jaksa mitte midagi teha.

Kui inimene on alla andnud ja ta seda ausalt ja siiralt jagab, tihti näeb, et inimesed mõistavad. Kes ei mõista, see on tema probleem. Näeb ka hästi ära, millised inimesed su ümber on. Tihti mõistavad need, kes on elus sama kogenud. Nad saavad väga hästi aru ja teavad täpselt, mida sa praegu koged ja kuidas nad saavad sulle toeks olla.

„Kõigepealt tuleb tunnistada ja sa näedki, et ei juhtugi midagi halba. Pigem inimesed just tunnustavad sind, et sa oled nii julge ja sa ütled ausalt ära, et nii on olukord,“ soovitab Tiit.

Ta lisab, et kui lahendust hetkel ei ole, siis küll see tuleb. Ja kui ei tule, siis ei ole midagi teha. Vahel tuleb ka see koht elus vastu võtta, kus lahendust ei olegi. Ka sellesse tuleb alistuda ja see häbikoht endas vastu võtta – nii saab sinust tugevam inimene.