Reklaam sulgub sekundi pärast

VIIS NIPPI, kuidas uuel aastal olla rohkem tasakaalus

Tiit Trofimov
Tiit Trofimov — FOTO: Kai Kuusik Greenbaum

Tiit Trofimov on enesearengu teejuht, jooga- ja meditatsiooniõpetaja, raamatu "Lõpp on algus" autor, vaimsete suurseminaride korraldaja ja koolitaja. Oma raamatus jagab ta viite nõuannet, kuidas järgmisel aastal olla rohkem tasakaalus ja rahulolevam.

Ei ole õigeid või valesid, on kas südame või peaga tehtud otsused. Kelle jaoks õiged, kelle jaoks valed. Keegi teine ei saa sulle öelda, mis on sinu jaoks õige, isegi kui ta annab soovitusi omaenda südametunde pealt. Sa pead selle ise südames ära tundma. Julgustan väga oma südant kuulama, see ei valeta sulle kunagi. Samas ei pruugi su süda aasta pärast sama juttu rääkida, mis praegu. Kõik on muutumises. 

Vaimsed teemad ja vaimne ärkamine on järjest populaarsemad, sest inimesed on aru saanud, et asjad, raha või prestiiž ei too sisemist rahu. Sisemise rahu toob traumade ja emotsioonide vabastamine ja avatud südamega elamine. 

Elu on selleks, et elada. Hoia oma sisemist last, lase tal elust rõõmu tunda ning põnevuse ja uudishimuga uusi asju kogeda. Kui tahad naerda, siis naera, kui tahad nutta, siis nuta, ja kui tahad tantsida, siis tantsi. Kui näed midagi ilusat ja head, siis ütle see välja. 

Leia vähemalt kaks korda nädalas aega iseendale ja tee praktikaid, mis aitavad sind edasi. Jaluta looduses, tee hingamisharjutusi või joogat, räägi terapeudiga. Võimalusi on palju. Alusta rahulikult, väikeste sammudega, aga liigu pidevalt edasi.

Murra endale pandud piirangud ja kustuta vanad programmid, mis ei lase sul kerguse, rahu ja rõõmuga läbi elu liikuda. Ära hoia ennast tagasi, ava süda ja sa näed, kui palju ilu ja värve maailmas ning teistes inimestes on. Rahu, kergus ja tasakaal on enda võimuses.