VABARIIGI SÜNNIPÄEV: MULGIMAA perekond sai erilise üllatuse

VABARIIGI SÜNNIPÄEV: MULGIMAA perekond sai erilise üllatuse

Kolm nädalat tagasi leidis ühes Mulgimaa peres aset ootamatu sündmus – nimelt said toimetaja ametit pidav Kristi Ilves ja tema kaasa Enno Kurvits kutse presidendi vastuvõtule, mida nad ilmselt uneski oodata poleks osanud. Nii Kristi kui ka Enno tunnistavad, et sel hetkel muutus nende elu tavapärasest keerukamaks, sest tegemist pole ju tavalise üritusega, vahendavad Uudised.ee.

Elva päästekommandos meeskonnavanemana töötav Enno ja tema naine Kristi olid kutse üle muidugi rõõmsad. “Esimene emotsioon oli, et oo, tore, aga kui läks mõni minut mööda, siis hakkasid juba küsimused tekkima, et kuidas, kuhu, kellega, millised riided ja kust need riided üldse saab,” kirjeldab naine esialgseid emotsioone.

Mõlemal käis peast läbi ka mõte, et äkki jätaks üldse minemata, kuid see idee maeti kohe maha. “Ma saan aru, et mind on kutsutud Mulgimaa esindajana. Ei saa olla nii, et hiidlased, võrukad ja setud on kohal, aga mulke pole. See oleks häbilugu, kui ei lähe ja ei pane oma rahvariideid selga!” Niisiis oli asi selge, et kui on kutsutud, siis ka minnakse.

Enno sõnul on riietuse suhtes tehtud juba vähemalt kolm peaproovi, et kõik ikka õige oleks.