EHA URBSALU Ameerika unistus

Foto

Päikesetõus Atlandi ookeani kohal ja palmipuud paistavad Eha Urbsalule hommikuti kätte elutoa aknast ja rõdult. See lummav vaade on vaid üks 30. korrusel paikneva Florida korteri võlusid…

Eha Urbsalu, keda eestlased mäletavad 1988. aasta Miss Estonia konkursilt, on Ameerika Ühendriikides elanud juba pea 30 aastat. Täna nii näitlemise, laulmise kui kinnisvaraga tegelev kaunitar on ellu kutsunud ka Eesti loodusest inspireeritud nahahooldusbrändi Viking Beauty Secrets ning lubab Buduaaril piiluda Miamist vaid tunni kaugusel asuvasse West Palm Beachi kodusse, mis on ühtlasi ka tema ilubrändi peakontoriks.

„Miami on olnud minu unistus alates keskkoolist, kui nägin Soome televisioonist seriaali „Miami Vice”. Soe ilm, rand, palmipuud, mood ja jahid olid nii ahvatlevad, et kolisin esimest korda Miamisse 90ndate alguses ja elasin seal ka hiljem erinevatel kordadel, kokku oma kümmekond aastat,” teeb Eha sissejuhatuse. Täna elab naine koos abikaasa Davidiga Miamist tund aega põhja pool asuvas West Palm Beachil, mida lahutab Palm Beachist kõigest väike sild. „Miamisse sõidan enamasti kord nädalas, sest suurem osa sõbrannasid ja ka kinnisvarafirma kontor, kus ma töötan, asub seal.”

foto

Suurepärane investeering

Muuhulgas ka kinnisvaramaaklerina tegutsev Eha on oma tänase kodulinnaga olnud tuttav juba 25 aastat, niisiis sai naine õigel ajal aru, et New Yorgist tuleb kolida just West Palm Beachi. „Kui Miami on alati olnud tuntud pidutsemislinnana, siis West Palm Beach sai koroonakriisi järgselt hüüdnimeks „Wall Street South”. Mitmed New Yorgi suurimad finantsettevõtted kolisid oma peakontorid siia üle ja nii hakati siin avama New Yorgi parimate restoranide harusid, mis omakorda andis hoogu ka ilusate kortermajade ehitamisele. Sain aru, et õige pea ootab ees korralik hinnatõus ja seetõttu vihjasin abikaasale juba koroonakriisi alguses, et peaksime New Yorgist just siia kolima. Õnneks oli ta piisavalt tark, et mind kuulata,” muigab Eha.

Foto

Paari korter asub 30. korrusel ja avaratest akendest avaneb vaade Atlandi ookeanile ja palmidele. Eha tunnistab, et unustab ennast päeva jooksul mitu korda vaadet imetlema. „Vahel harva juhtun ärkama ka koos päikesetõusuga, mida näeb suure toa akendest. Eriti naudin aga päikeseloojanguid, mida saab imetleda otse kontorilaua taga istudes.” Avara korteri juurde kuulub ka kaks rõdu ning Eha tunnistab, et alguses ta lausa pelgas rõdult alla vaadata, sest 30. korrus tundus liiga kõrgel olevat, ent abikaasa David käib tihti rõdu kušetil mõtteid koondamas või telefonikõnesid tegemas. Kahekesi nauditakse maja taga olevalt rõdult päikeseloojanguid koos roosa veiniga.

Foto

Luksusliku sisekujunduse eest kiidab Eha eelmist korteri perenaist, kellel oli väga hea maitse. „Pean ütlema, et kogu meie köök ja sealhulgas ka sisseehitatud köögikapid on nii kenad, et ma ei olekski osanud ise midagi paremini teha. Ka minu kontoritoas on sisseehitatud seinakapid ja erinevad sahtlid, mis täidavad kõik vajadused. Vann on valitud suurepäraselt ja vannitoa ees on lausa spetsiaalne buduaarinurk, kus saan end meikida. Suurde tuppa on ehitatud klaasist riiulite ja väikese veinikülmikuga baar, kus hoian oma Prantsuse roosasid veine,” kirjeldab nüüdne perenaine.

Foto

Eha ja Davidi isikupära kannavad seintel rippuvad maalid ja uhke tiibklaver. „Mulle meeldib vaadata seintel maale inimestelt, keda tean. Näiteks on meil suures toas New Yorgis elava kunstniku Uno Habakuke maal, mille sain temalt pulmakingituseks. Maalil on kujutatud Eesti karikakraid ja see meenutab mulle Hiiumaad, kus mu vanaema elas.” Elutoas on uhke Steinway 1896. aastast pärit tiibklaver, millel Eha abikaasa David vahel Chopin’i mängib. „See klaver on klassika ja igati hääles, ta on meie jaoks nagu suur skulptuur, aga päris Tšaikovski klaverikontserti kaasa sellel kahjuks mängida ei saa, sest see on kontsertklaver ja meil on siiski ka naabrid,” naerab naine.

Paari lemmik sisekujunduselement on hiigelsuur nahkdiivan, mis pakub mugavat olemist nii söömiseks kui jutustamiseks. „Kuigi meil on olemas ilus söögilaud ja toolid, sööme õhtuti diivani peal ja pole ka harv juhus, kui kas siis David või poole kohaga naabrikoer Mochi diivanil filmi vaadates lesivad.”

Foto

Naiselikud hetked

Korterisse on sisse ehitatud ka ideaalsete kingariiulite ja muude kappidega garderoob, kus Eha on sobitanud oma riided värvide järgi. „Mulle on juba väikesest peale meeldinud kanda omavahel kokkusobivaid värve ja kuna mu ema töötas Tallinnfilmis õmblejana, oli meil kodus palju erinevaid riidetükke, millest nii endale kui nukkudele riideid disainisin. Hiljem, modellitööd tehes, anti mulle samuti palju riideid, vahel isegi maksti riietes, nii et ajaga on mul kogunenud uhke garderoob ja üks mu lemmiktegevus on kinkida riideid ära sõbrannadele, kellele need sobivad.”

Foto

Kõige rohkem on Ehal garderoobis sinistes toonides riideid, sest tema ilubrändi Viking Beauty Secrets tooted on just ookeanisinistes pakendites.

Ilubrändi omanik tunnistab, et lisaks riiete kombineerimisele on tema naiselikuks rituaaliks ka päikeseloojangu ajal vannis käimine, just sellepärast, et Eha saab kogeda, kuidas päike tema varbapiiril loojub. „Eestis üles kasvades käisin tihti saunas, mis on naha puhastamiseks parim rituaal, aga kuna mul siin sauna ei ole, üritan kord nädalas käia vannis, mis on ühtlasi nii nauding kui ka aeg teha põhjalikumalt koduseid iluprotseduure. Katsetan lisaks oma brändi toodetele ka teisi häid uudistooteid,” räägib naine. „Mulle meeldib õhtuti võtta enda jaoks 5–10 minutit aega, et korralikult nägu puhastada ja päevamured “maha pesta” ning siis öökreemi või näoõli nahale kanda. Pärast seda tuleb hea uni, mis on ka üks parimaid ilu saladusi.”

Foto