Milliseid kardinaid koju valida? Nõu annab kardinadisainer

8 kommentaari
Milliseid kardinaid koju valida? Nõu annab kardinadisainer

Et pisut paremini kardinamaailmas orienteeruda, uurisime Sunoreki disainerilt Jana Obuhhovalt värskemaid kardinatrende ning selgitasime välja, miks tasub kardinaostul proffide käest nõu küsida.

„Oo, sa oled remonti teinud,“ ütleb nii mõnigi külaline, kes sinu kodus ringi uudistab. Aga ei, sul on lihtsalt uued kardinad. Eksperdid väidavad, et värske seinavärv või tapeet ning kenad kardinad mängivad kodu üldmulje juures rohkem rolli kui diivanid, toolid ja lauad. Aknakatted tunduvad tihti nii enesestmõistetavad olema, et me unustame neid vahetada ja neile piisavalt tähelepanu pöörata. Üks põhjus on loomulikult ka see, et head, ilusad ja stiilsed aknakatted maksavad päris palju. Loomulikult võid sa hädapärased kardinad leida ka odavast kodukauplusest, kuid kodu on inimese hinge peegel ja kõik me sooviks, et see säraks kvaliteetselt nagu kuldmünt. Ning tihti, kui on tegu pisut ebastandardsema aknaga, ei saa sobivat aknakatet poest ka kõige parema tahtmise juures. Korralik kardin on väga vajalik investeering ja seda mitmel erineval põhjusel. Üks nendest on kasvõi feng-shui, mille kohaselt peab sinu kodu olema just selline, et sina näeksid sealt välja, aga sinu elamise sisse ei nähtaks. Muidu võib kuri silm su kodule oma pilgu peale visata. Kardinad on selleks ilmselgelt kõige elementaarsem lahendus. 

Et pisut paremini kardinamaailmas orienteeruda, uurisime Sunoreki disainerilt Jana Obuhhovalt värskemaid kardinatrende ning selgitasime välja, miks tasub kardinaostul proffide käest nõu küsida.


Su igapäevane töö on aidata kodudele sobivaid kardinaid valida. Millised on inimeste kõige suuremad probleemid seoses kardina valikuga?

Tänapäeval on paljudel kodudel erikujulisi aknaid, mis teevad kardinavaliku keerulisemaks ning poes pakutav valik ei ole piisav. Inimestel tekib ka probleeme kardinakandurite valikuga, sest tihti peab kardin väga hästi aknaava sisse mahtuma, et säiliks aknakuju, ja samas ei tohiks see päevavalgustust piirata. Sageli tekib inimestel ka küsimusi, kuidas uksi ja avanevaid aknaid kardinate või katetega kujundada nii, et aknakatted ei takistaks avanemist.

 

Kas kardinate puhul saab rääkida moesuundadest ja trendidest. Kui jah, siis millised kardinad on praegu moes?

Kui sa järgid moodi ja oled kursis viimaste moetrendidega, siis tõenäoliselt on sulle oluline ka kardinate moekus. Enamikul juhtudel võib kardinate juures näha neid samu moetrende, mis on riidemoes. Praegu on moes geomeetrilised mustrid, aga idamaine ja Skandinaavia stiil on samuti armastatud ja hinnatud. Moes on sirged kujud, nagu paneelkardinad ja roomakardinad. Silmatorkav trend kardinate kujundamisel on pürgimus looduslikkuse poole. Seega kasutatakse palju naturaalseid kangaid, lillelisi ornamente ja looduslikke küllastunud värve. Moepiirid on õnneks päris laiad ning moodne kardinadisain lubab julgelt kombineerida erinevaid stiile ja värvilahendusi. Väga palju sõltub inimese maitses ja soovist, sest kõigele vaatamata on kõige tähtsam see, et kardinad harmoneeruks selle omanikuga ning tema vajaduste ja eelistustega. 

 

Viimasel ajal on poodides müügil palju erinevaid valmiskardinaid. Miks tasub tellida kardinad salongist?

Salongikardinatel on mitmeid eeliseid. Kõige olulisem on see, et koos kardina disaineriga saab professionaalsete ja kogenud kardinavalmistajate abiga ellu viia väga erilisi ideid ja lahendusi, mis omal käel tegema hakates ei pruugi õnnestuda ja võivad kokkuvõttes palju rohkem maksma minna. Kui omal ideid napib, siis võib omapäraste kardinate ja aknakatete lahendusi välja pakkuda ka disainer.

Erinevalt poest ostetud valmiskardinatest võid sa alati kindel olla, et need sobivad sulle mõõdult, ja sa tead alati, kuidas ja millest need on tehtud ning kuidas nende eest hoolitseda.

Sunorekis on võimalik lisaks kardinatele lasta õmmelda samast kangast ka teisi kodutekstiilitooteid, näiteks laudlinasid või padjakotte-padjakatteid, mis aitavad interjööri kaunistada ja harmoonilisemaks muuta.

 

Mida tuleb silmas pidada kardinate valikul? 

Oluline on, et kardinad sobiksid harmooniliselt kokku ruumi stiiliga ja interjööri teiste detailidega. Seega ei tule kardinaid ostes arvestada mitte ainult ruumi stiili, vaid ka värve – mis värvi ja materjalist on seinad, põrand, sisustus ja muu interjöör. Kardinad ei pea olema sama tooni seintega, need võivad olla paar tooni heledamad või tumedamad. Seintest olulisem on kardinate sobitamine mööbliga.

 

Sunorekis on väga suur kangavalik – kust kangad tulevad, kui palju erinevaid kangaid valida on?

Sunoreki salongid pakuvad oma klientidele kardinakangaid peamiselt Inglise, Prantsuse, Saksa ja teiste suuremate Euroopa riikide tunnustatud tootjate valikust. Kokku on valida rohkem kui 20 tootja eksklusiivseid interjöörikangaid, mis on kõrge kvaliteediga, kulumiskindlad, sageli töödeldud spetsiaalse tervisele ohutu immutusainega, mis kaitseb määrdumise korral või tulekahju eest.

 

Mille järgi peaks otsustama, millist kangast valida?

Suurt rolli kanga valikul mängivad selle tekstuur, värv ja muster. Valik sõltub tihti tellija emotsionaalsest taustast. Valides kardinaid, on vaja kaaluda väga erinevaid asjaolusid, muu hulgas peab silmas pidama, et üldjuhul peaks kardin hea välja nägema nii päevavalguses kui kunstliku valgustuse käes.

 

Kas vale kardin võib ära rikkuda kogu toa? Ja vastupidi, kas pisut väsinud kodule saab anda uue ilme ainuüksi kardinaid vahetades?

Valesti valitud aknakatted võivad esile tuua selliseid ruumi detaile, mida pole soovitud rõhutada või on hoopis plaanitud varjata. Näiteks võib kardinatega teha kitsamaks juba kitsa ruumi või visuaalselt vähendada ruumi ja aknaava. Selleks et interjööri värskendada, ei pea ostma uut mööblit või vahetama tapeeti, piisab vaid kardinate uuendamisest. See on hea võimalus muuta kodu või toa värvigammat ja meeleolu. 

 

Jaga mõni praktiline nipp, kuidas akent kattev juba olemasolev kardin stiilsemaks teha või sellele värskendust anda.

Väga lihtne on uuendada olemasolevaid kardinaid aksessuaaride abil. Mõnikord võib kardin tunduda lihtne ja tagasihoidlik ja väike ümberdisainimine muudab kardina unikaalseks ja uueks. Lihtsast vanast kardinast saab uue ja erineva, kui kaunistada seda ilupaelaga, narmastega, tutikestega või kasvõi pärlitikanditega. 

 

 

ajakirjast Buduaar Shopping