DANE BLOGI: 5 nippi, millega säästad reisil olles sadu eurosid!

DANE BLOGI: 5 nippi, millega säästad reisil olles sadu eurosid!

  Tavaliselt kipub ikka nii olema, et kui reis broneeritud ja makstud ning lennuk on lõpuks õhku tõusnud, algavad alles siis tõelised kulutused. Kohapeal kulub alati rohkem, kui esialgu eearvesse kalkuleeritud ja reisilt tagasi tulles on kõik kontod miinuses. Et seda vältida ja reisil olles raha OLULISELT säästa, loe alljärgnevaid nõuandeid!

Tavaliselt kipub ikka nii olema, et kui reis broneeritud ja makstud ning lennuk on lõpuks õhku tõusnud, siis tõelised kulutused alles algavad. Kohapeal kulub alati rohkem, kui esialgu eearvesse kalkuleeritud ja reisilt tagasi tulles on kõik kontod miinuses. Et seda vältida ja reisil olles raha OLULISELT säästa, loe alljärgnevaid nõuandeid!

 

1. Kontrolli lennupiletite hinda ka lennufirma enda kodulehelt, lisaks booking.com, skyscannerite vms lehekülgedelt. Võib juhtuda, et lennufirma enda lehel on hind odavam. Mõnikord võib see olla küll ainult umbes 10 €, aga edasi-tagasi piletite ja mitme inimese korral võib see siiski olla üsna korralik kokkuhoid.

2. Aasia riikidesse reisides (Sri Lanka, indoneesia, Tai jne) broneeri majutus vaid esimeseks paariks ööks. Ülejäänud majutus otsi seal olles. Kohapeal on hinnad pea alati soodsamad, lisaks on siis ka tingimise võimalus ja boonus on ka see, et saad koha ise üle vaadata (mitte ainult piltide peale loota).

3. Vii end kohaliku eluga kurssi näiteks Lonely Planeti raamatutega. Sealt saad palju nippe, palju asjad tegelikult kohapeal maksavad (mitte, mis hinda sinult turul küsitakse), kuidas leida soodsamaid ööbimisvõimalusi, millistesse rajoonidesse reisida jne.

4. Ära vali paketireiside korral all-in varianti. Kui hommikusöök on hinnas, piisab sellest täiesti. Hommikusöögist saab kõhu korralikult punni süüa ning siis minna ja lõunaks uus ja huvitav koht otsida – nii liigud ja näed rohkem ümbrust ja koged ka erinevaid maitseelamusi. Õhtusöökideks on hea mõte ka miskit kohalikku poest osta (nt värskeid mereande!!) ja siis ise valmistada. All-in on hea variant pisikeste lastega reisimiseks, aga üldiselt soodustab see (vähemalt minu arvates) ülesöömist, lisakilosid reisilt tagasi jõudes ja hotellis passimist. 

5. Söö seda, mida kohalikud. Restoranides ära vali igal kontinendil samamoodi tehtavat kanapastat või toitu vanadest “headest” mäki burksidest või Subway võikudest, vaid restoranides küsi teenindajalt, mis on kohalike seas populaarne. Reeglina on need variandid nii maitsvamad kui ka odavamad. Ja ära pelga süüa toitu, mida müüakse ja tehakse tänavatel. See on kindlasti kordades odavam kui restoranide söök ning see on ka pea alati maitsvam ja autentsem.

 

 

Sarnased artiklid