MISSIPÄEVIK: “Miss Raplamaa” missikandidaat nr 3 Helen Albin

MISSIPÄEVIK: “Miss Raplamaa” missikandidaat nr 3 Helen Albin

“Miss Raplamaa 2015” selgitatakse välja Raplas Sadolin Spordihoones 28. märtsil 2015. aastal. Kuid ettevalmistused on juba tehtud ja kandidaadid valitud. Jaanuar algas kaunitaridele tegusalt – algas missikool kolmepäevase laagriga, mis sisaldas treeninguid ja loenguid psühholoogiast, naiselikkusest, etiketist, töölepingutest, tervislikest eluviisidest jne. Edasi hakkavad toimuma erinevate ettevõtete külastused, treeningud, üritused jms. 

“Miss Raplamaa 2015” selgitatakse välja Raplas Sadolin Spordihoones 28. märtsil 2015. aastal. Kuid ettevalmistused on juba tehtud ja kandidaadid valitud. Jaanuar algas kaunitaridele tegusalt – algas missikool kolmepäevase laagriga, mis sisaldas treeninguid ja loenguid psühholoogiast, naiselikkusest, etiketist, töölepingutest, tervislikest eluviisidest jne. Edasi hakkavad toimuma erinevate ettevõtete külastused, treeningud, üritused jms. 

Päevikut pidas missikandidaat nr 3 Helen Albin.

27. jaanuar

Teisipäeva õhtul suundusime missikandidaatidega Rapla White House’i. Seal ootas meid Rapla Kultuurikeskuse kultuuritöötaja  Piia Põder. Kui viimasel kohtumisel rääkisime temaga talendivoorust, siis seekord jagas ta kõnetehnika alaseid näpunäiteid.  Õppisime temalt, et hea on kuulata inimest, kellel on selge diktsioon, räägib rahulikul toonil, peab lausete vahel pause ning hoiab keha pingetest vaba. Kõneleja peab oskama saavutada kuulajate tähelepanu ning uskudes oma teksti, usuvad sellesse ka teised. Kui muuta laused elavamaks oma häälega, rõhutada huvitavaid kohti ja hoida silmsidet publikuga, võib ka kõige unisema inimese panna tähelepanelikult kuulama.

Esitasime üksteisele oma enesetutvustusi ning  seejärel jagasime õpetussõnu, mida võiks keegi teha paremini.  Mitmete jaoks osutus raskeks ka naeratamine rääkimise ajal, mis on samuti oluline –  rõõmsameelset inimest on meeldiv kuulata.

Mina isiklikult tunnen, et Piia õpetused andsid mulle palju enesekindlust ja uusi oskusi. Usun, et sama saavad väita ka teised missikandidaadid.

28. jaanuar

Kolmapäeval oli meil pidulik kohtumine Rapla Rotary Klubiga. See on grupp ettevõtlikke inimesi, kes aitavad kaasa oma piirkonna arengule.

Täpselt kell 18.00 löödi kella ning meie koosviibimine võiski alata. Järjest astus iga missikandidaat härrasmeeste ette ja esitati oma enesetutvustused. Nii mõnelgi (ka minul) oli sees suur pabin, kuna Rotary klubi on siiamaani suurim publik, kelle ees oleme pidanud ennast tutvustama. Kuid kõik said siiski suurepäraselt hakkama! Tutvustused ette kantud, esitasid klubi liikmed küsimusi nii enesetutvustuste põhjal kui ka Rapla maakonna kohta.

Omalt poolt võin öelda, et hirm kohtumise ees oli väga suur, kuid hiljem mõistsin, et kartus oli täiesti ilmaasjata. Härrased tekitasid väga meeldiva õhkkonna ning ei puudunud ka huumor. Mul on hea meel, et Raplamaa tegusad inimesed on kokku pannud klubi, et arutada piirkonnale tähtsaid teemasid. Usun, et nemad muudavad meie maakonna veelgi paremaks paigaks!

30. jaanuar

Reede hommikul külastasime missidega Ülemiste keskust. Meid võtsid lahkelt vastu Walking töötajad. Walking on meie võistluse üks toetajaid. Saime kaupluses ringi vaadata, jalanõud olid kõik nii ilusad, et soovitan kindlasti ostlema minna! Seejärel lubati valida igal ühel omale ka tennised, mida me kanname oma esinemistel tantsuga. Oleme väga tänulikud, sest jalanõud istuvad hästi ja on mugavad!

Edasi läksime Springfieldi. See kauplus on samuti üks toetajatest. Nende poolt saime endale kaunid esinduskleidid. Uudistasime ja proovisime ka teisi kaupasid, hea meelega oleks sealt endale lisaks midagi ilusat ostnud. Kohal oli ka Springfieldi Baltimaade turundusjuht Andres Krjukov, kes tegi rõõmustava üllatuse, lubades meil valida endale ka ühed sokid. Valik oli suur – armsad loomakestega, triipudega, oli ka põlvikud ja veel mitmeid. Suur aitäh Springfield!

31. jaanuar

Aeg lendab justkui linnutiivul. Juba jõudiski kätte esimene esinemine tantsuga ja esimene moeshow. Nimelt toimus Rapla kultuurikeskuses JCI Aasta Alguse Pidu. Enne publiku ette jõudmist saime põgusalt proovida läbi õpitud tantsu ja kõnni ning tegime soengud ja meigid. Kõigil oli tegemist, kes sai varem valmis sättimisega, läks teistele appi, abistajateks olid ka me tublid “Miss Raplamaa” konkursi korraldajad. Mida lähemale õhtu jõudis, seda rohkem olin elevil. Ja saabuski hetk, kui õhtujuhid kutsusid meid saali. Esimesena esitasime oma tantsu. Kuna aega on olnud  harjutada vaid jaanuarikuu, ei esitanud me kogu tantsu. Kõik said tantsuga hästi hakkama ja sära oli silmis. Muidugi saaksime ennast veelgi parandada, kuid usun, et võisime rahule jääda. Meie tantsutreener Alissa on teinud suurepärast tööd!

Pärast tantsu saime veidike puhata ja valmistuda moeshow‘ks. Selleks panime selga kaunid Donna Nordica disainkleidid. Säravate nägudega esitlesime kleite publikule, kõndisime sirge rühiga, just nagu on meile õpetanud Kadi Saks. Moeshow lõpetuseks tutvustasime igaüks ennast mikrofoni, mis tundus üsnagi hirmuäratav. Kuid jällegi suutsime hakkama saada. Kindlasti mainiksin, et meil oli ka suurepärane publik, kes meile terve õhtu jooksul meeleolukalt kaasa elas. Kui närv juhtus teksti esitamisel alt vedama, aplodeerisid kuulajad veelgi tulisemalt. Õhtu jooksul tegi pilte ja filmis Sander Saard.

Olen kindel, et võime tunda enda üle uhkust, kuna õhtu möödus edukalt. Kindlasti ei väida ma, et kõik tuli välja perfektselt, aga just need kogemused viivadki meid enesekindlalt lõppvõistlusele.

 

Päevikut pidas missikandidaat nr 3 Helen Albin.