Küsitlus: milliseid sõbrannasid sul kõige rohkem on?

Naiste elus mängivad olulist rolli sõbrannad. On ju teada tuntud tõsiasi, et mehed ei mõista naisi ning ainult naine saab sinu muredest ja probleemidest täielikult aru, olgu see siis suhtekriis või seksielu.

 

Naiste elus mängivad olulist rolli sõbrannad. On ju teada tuntud tõsiasi, et mehed ei mõista naisi ning ainult naine saab sinu muredest ja probleemidest täielikult aru, olgu see siis suhtekriis või seksielu.

On olemas viit tüüpi sõbrannasid: juhusõbrannad, möllusõbrannad, töökaaslased, kohvikusõbrannad ja tõelised sõbrannad.

Juhusõbrannad on need, kes pärast ühte kohtumist ühise sõbra sünnipäeval sind järgmisel hommikul Facebooki lisavad ning kirjutavad, kui lahe pidu ikka oli ning valgustab sind ka mõne mahlase detailiga. Juhusõbrannadele on see äärmiselt oluline, et oleksid tema suhtlusportaalis olemas, sest kõigile on vaja näidata, kui paljude inimestega ta ikka sõbranna on. Seda isegi siis, kui te enam mitte kunagi ei kohtu ja kui kohtute, siis pole teil muud omavahel öelda kui et “Tere! Kuidas sul ka läinud on?” Edasi on pikk maa piinlikku vaikust…

Möllusõbrannad on need, kellele helistad siis, kui tekib tunne, et tahaks välja klubidesse möllama minna. Nad on head peokaaslased, sest nad teavad täpselt, kus linna parim pidu toimub ning nendega ei teki mitte kunagi (!) piinlikku vaikust või tegevusetust. Enamjaolt on nad ka väga ilusad ja sätitud, nii et ka meeste leidmisega ei tohiks probleeme tekkida. Kahjuks on möllusõbrannad nagu üheöösuhe, mis hommikuks on unustustehõlma vajunud ning telefonikõne tuleb alles siis, kui järgmine raju pidu tulemas on. Nendega tasub aga siiski natukene ettevaatlik olla ning isiklikke asju neile mitte jagada. Möllusõbrannad on kui kiskjad – ühel hetkel on nad sõbralikud ja lahedad, aga kui nad ohtu näevad, tulevad küüned välja. Loomulikult on ka erandeid, ka möllusõbranna võib olla ustav sõbranna.

Tõelisi sõbrannasid on vähe, heal juhul üks või kaks. Tõeline sõbranna on ustav ja truu. Tema peale saab alati loota ning kindel olla, et su saladused jäävad hammaste taha. Tõelisele sõbrannale võid rääkida kõigist oma muredest, kartmata, et sind välja naerdakse. Tõeline sõbranna on see, kes pakub sulle keset ööd öömaja, sest oled oma võtmed ära kaotanud ning jätab ära oma kohtumised, et tulla sind lohutama, sest oled oma poiss-sõbrast lahku läinud. Enamjaolt pärinevad tõelised sõbrannad lapsepõlvest, aga ka mõnest “värskest” sõprussuhtest võib välja areneda tõeline sõbranna.

Kohvikusõbrannadega kohtute tavaliselt kohvikus, et üksteist kurssi viia erinevate maailmaasjadega, kaasaarvatud sellega, kes kellega hetkel käib ning mis hetkel trendimaastikul toimub. Tunni aja jooksul suudate ära rääkida kõik gossipi, mida olete pidanud endas juba tervelt kaks päeva hoidma. Kohvikusõbrannad on nagu kameeleonid. Sa võid nendega istuda kohvikus ja rüübada elegantselt lattet, aga samas rokkida The Suni kontserdil. Ka meeste seltskonnas on nad lahedad, sest tänu oma suurele infopagasile oskavad nad kaasa rääkida ka mehisematel teemadel nagu mootorrattad ja miks õlu tervisele kasulik on. Nad on muhedad ning üldjuhul üsna kokkuhoidvad. Uusi liikmeid niisama lihtsalt ei värvata.

Töökaaslased on mõnes mõttes nagu juhusõbrannad. Olete üksteist ilusasti Facebookis sõpradeks acceptinud, aga egas teil tegelikult muust niikuinii rääkida ei ole kui tööasjadest. Isegi kui otsustate töökaaslastega mõnusa õhtu pubis veeta, siis ainus teema päevakorras on “tööprobleemid”. Aga nagu ikka võib ka kontaktidest töökaaslasega välja kasvada sõprussuhe ning siis juba oskate üksteist piirata ning vahelduseks tööst mitte rääkida.

Buduaar uurib, milliseid sõbrannasid sul kõige rohkem on? 

Mirjam Simmer