10 MÕTTETERA, mis aitavad teha elus paremaid valikuid

Buduaari ajakiri

Monika Kuzmina

Foto: 123rf

Acharya Shree Yogeesh on rahvusvaheliselt tuntud ja elavaks valgustunud meistriks tituleeritud kirja- ja kõnemees, kelle eesmärk on aidata tõeotsijail oma elu muua, et edeneda vaimsel teekonnal.

Ta on asutanud Siddhayatan Tirth-i keskuse ja meditatsioonipargi, mis asub Dallase lähedal Texases, Yogeesh Ashrami Los Angelese lähistel Californias, Yogeesh Ashram Internationali Indias ja laste kooli Haryanas Indias ning ta on oma elu pühendanud vägivalla puudumise, ühtsuse ja totaalse muutumise sõnumi levitamisele. Yogeesh ütleb, et kõik, mida teeme kogu südamest, muutub vaimseks.

Yogeesh
Acharya Shree Yogeesh / Foto: Acharya Shree Yogeesh

1.     Inimene, kes tunneb huvi oma tegeliku mina suhtes, on parim inimene. Vaimne inimene, kes püüab teada saada, kes ta tegelikult on. Tõeotsija püüab avastada oma tõelist palet: kes ta tegelikult on. Tõeotsija ei otsi Jumalat, Jeesust, Mahavirat ega Buddhat. Ta tahab teada, miks ta siin on, miks just inimesena ja kust pärineb. Otsija tahab leida oma elu eesmärki.

2.     Iga päev, mil ärkate, eirake negatiivseid mõtteid. Hommikul ärgates on teil kaks valikut: sa kas valid, et oled terve päeva õnnetu või hoopis selle, et oled õnnelik. Vali alati õnn, olenemata sellest, mida ärgates tunned. Igas olukorras, ükskõik kui palju ebaõnne ka sinu ümber ei ole, oled sina valinud õnne. Vali alati õnn, vali positiivsus, vali alati sõja asemel rahu, vali vaimne otsimine, mitte religioon, vali elada endaga rahulikult. Kui suudad elada endaga rahus, lood sa rahu maailma, sest sina oled juba rahus.

3.     Esimene samm vaimsele teele astumiseks on raske, kuid kui see on tehtud, on võimalik, et tõeotsija jõuab ka lõpuni. Alandlikkus on vaimse tee alus. Alandlikkus tekitab rahu ja juhatab sind ärkamise suunas. Vaimne teekond on meis endis ning seda on võimalik avastada silmi sulgedes. Rahu on vaimne teekond ja sisemine valgus.

4.     Tõde on see, et nii paradiis kui põrgu on sinu mõistuses. Kui oled depressioonis või tunned süütunnet, siis kannatad palju ja tunned, nagu oleksid põrgus. Sinu ahnus, saamahimu ja soov teha teistest inimestest sinu orjad, loovad kuradi. Sinu vaenulikkus loob kuradi.

5.     Ära hakka järgijaks, sest järgijad otsivad tõde väljaspool ennast. Tõeotsija otsib enda seest. Tõde on sinu sees. Sina oled tõde. Sa oled olemas; sina oled tõde. Uuri välja, kes sa tegelikult oled.

6.     Palve on see, kui inimene istub vaikselt ja vaatab enda sisse, nii sügavale, et unustab oma keha ja mõtted. Kui see juhtub, siis sa oled hetkes ja palve algab. Õige palve on see, kui olete oma kehast, mõtetest ja mõistusest üle. Õige palve toob esile hinge. Hing ise on palve ja tõeline palve töötab.

7.     Suurim patt on süütunne. Patt on see, kui sul on kavatsus teha kellelegi halba. Kui sul ei olnud sellist kavatsust ja mingi inimene sai haiget, ei ole sa patune. Kui su kavatsus on puhas, oled sa paradiisis. Kui sa ei ole puhas, oled sa patune, ükskõik mida sa ka ei teeks. Kuni hetkeni, mil sa vabaned süütundest, oled sa patune. Ära kanna süütunnet. Saa heaks inimeseks.

8.     Väga hea õnn tuleb su ellu siis, kui teed teadlikult head. Ole alati positiivne ja aina vähem ja vähem negatiivne. Ole hea ja sa võid olla ise oma elu juht. Alati olgu sul head kavatsused, mõtle head ja tee head. Ära tee kellelegi liiga.

9.     Elusus tähendab olla väga aktiivne, õnnelik ja sellises teadvuse seisundis, mis loob teadveloleku ja ühenduse oma olemusega, mitte mõistuse ja mõtetega. Anna oma hingele toitu. See toit on vaikus, armastus ja täielik elusus, nagu tunne, mida sa tunned looduses, koos sõbra, koos perega. See täielik elusus ja õndsus võib tuua sind hingele lähedale. Ühel päeval sa avastad hinge iseendas.

10.  Liidritel peaks olema nägemus, kuidas juhtida ühiskonda rahu ja headuse poole. Tõelistel liidritel on omadused, nagu enesekindlus, julgus, tugevus, tarkus ning võime teha õigeid otsuseid, et mõjutada positiivselt ühiskonda. Nad on pühendunud oma sõnumile ja inimestele, keda nad teenivad. Vaimsel juhil on sisemine nägemus, taip ning tõeline tarkus. Vaimne juht on tagasihoidlik ja kahe jalaga maapeal, nii et iga inimene pääseb temani. Vaimsel juhil puudub ego ja räpased kavatsused. Vaimse juhtimise potentsiaal peitub ka sinus. Küsimus on selles, kas sul on julgust ja tugevust esimese sammu astumiseks ja tõeliselt vaimseks saamiseks? Kui hakkad iseennast aitama, aitad iseenesest ka teisi.