DAVE BENTONI 7 õpetust, kuidas endale hea elu saada

Monika Kuzmina

Tiit Mõttus

Elus on miljoneid asju, mille üle rõõmustada

Kuidas suureks kasvada, mida oma eluga ette võtta, millest end mõjutada lasta ja millest mitte – see kõik on su enda teha. Kui tahad – võid ennast teostada või hoopiski antud eluaastad ära raisata. Kuid üks on kindel, mu sõber – ela väärikalt! Ole hea iseenda ja teiste vastu. Ela suurepärast elu, sest mis kord läbi saab, saab läbi just sellisena nagu oled selle ise loonud.

Benton sõnab, et elus on miljoneid pisiasju, mille üle iga päev rõõmustada ja millest õnne leida. Näiteks see, kui ärkad kargel värskel hommikul ja kuuled linnulaulu, või on selleks küla laste naerurõkked kostmas lasteaiast, mis asub üle tee, või kui näed oma naist tulemas su kõrvale, et sinule toetuda, või kui tütred oma tubadest teise korruse trepist alla astuvad, sind embavad ja teremusi annavad.

“Ma võiksin selliseid säravaid pisiasju, mis elu elamisväärseks muudavad, loetleda lõputult. Pisiasjad tähendavad mulle palju, nad on olulised detailid, mis suurt pilti hoiavad,” kirjutab ta.

Tähtsaimad hetked on seotud perekonnaga

Oma elu kõige õnnelikemaks ja tähtsamateks hetkedeks peab ta neid, mil näeb ja kuuleb oma perekonda üheskoos naerdes hästi aega veetmas.

“Tajun kogu oma olemusega, et just sel hetkel on neil kõik olemas, miski ei piira kedagi, koos lihtsalt tuntakse elust rõõmu ja siis tunnen seda ka mina. Just seepärast haaran alati kinni võimalusest koos terve perega puhata või kasvõi paariks päevaks kuhugi sõita. Koosolemine tähendab palju,” sõnab Dave Benton.

Oma elu parimaks päevaks peab ta päeva, mil abiellus oma abikaasa Marisega. “See oli imeline nagu kuninglik pulm ja täpselt nii ma end tundsingi. Just sellist pulmapäeva endale soovisingi. Me mõlemad olime väga õnnelikud,” meenutab ta.

Bentoni soovitused heaks eluks

· Ole hea teiste vastu, et nad oleksid head ka sinu vastu.

· Ole iseenda suhtes aus – tea, mida suudad ja mida mitte.

· Usu endasse, püstita eesmärk, milleni tahad jõuda.

· Ära lepi sellega, kui keegi püüab sind su valitud teelt kõrvale kallutada.

· Ja viimaks: otsusta ja vii see otsus ellu.

· Ei tohi iialgi alla vanduda ja seniajani peab järjekindlalt katsetama, kuni võimaluse uks lõpuks avaneb.

· Andke endast alati lihtsalt parim.