LUGEMISSOOVITUSED, mis toovad rahu ja rõõmu!

Buduaari ajakiri

Monika Kuzmina

Foto: 123rf

Valisin sinu jaoks, hea Buduuari lugeja, välja seitsmest Eesti kirjastusest raamatud, mis aitavad leida elus üles rahu ja elurõõmu. Miks? Sest just sisemist rahust algab ka rahu välismaailmas ja teame ju, et ka rõõm on nakkav – oled rõõmus, muudad rõõmsamaks oma pere ja armsad inimesed, töökaaslased ja ühel hetkel muudame nii koos rahulikumaks ja…

Jay Shetty „Mõtle nagu munk“ kirjastus Helios

Selles inspireerivas raamatus lähtub Shetty oma rikkalikest kogemustest elust mungana, et aidata meil ületada takistused teel rahu ja eesmärgini, mis peitub meis kõigis. Munkade õppetunnid on sügavad, kuid tihti abstraktsed. Shetty muudab need praktilisteks nõuanneteks ja harjutusteks, mis aitavad vähendada stressi, parandada keskendumisvõimet ja suhteid ning avastada oma peidetud võimed. Shetty tõestab, et igaüks saab ja peakski mõtlema nagu munk.

Chip ja Dan Heath „Hetkede jõud“ kirjastus Million Mindset

„Hetkede jõud“ on täis veenvaid lugusid ja näiteid, mis kõrvuti teaduslike avastustega aitavad sul vaadata ratsionaalsest mõistusest kaugemale, et leida inimkäitumise ja veendumuste innustajaid. Seda mõistes suudad muuta elu tähendusrikkamaks, meeldejäävamaks ja nauditavamaks ning rikastada oma lähedaste, kolleegide või klientide päeva meeldejäävate emotsioonidega, mis pealekauba võivad sulle ja sinu ärile kasu tuua.

Tommy Hellsten „Saad kõik, millest loobud“ kirjastus Pilgrim

Ära oota, et muutused tuleksid sinu ellu väljastpoolt – julge ise muutuda! Tuntud terapeudi Tommy Hellsteni peateos analüüsib isiksuse sisemist arengut. „Armastuse imet suudab inimene kogeda vaid juhul, kui ta nõustub tunnistama omaenda nõrkust ja jõuetust. Pole olemas lühemat teed, tee tugevusele kulgeb üksnes oma nõrkuse tunnistamise kaudu. Siin peitub ka põhjus, miks ma kirjutan paradoksidest,” selgitab autor.

Ilma armastuseta ei kujune isiksusi; ebakindlusest vabanevad vaid need, kes kindlustunnet ei otsi; mida vähem teed, seda enam saadad korda – kui me mõistame elu peamisi paradokse ja rakendame neis peituvat tarkust, oleme suutelised arenema, muutuma ja oma elu eesmärke täitma, sest paradoksides peitub kogu elutarkus ja positiivseid muudatusi käivitav jõud.

Joseph Murphy „Teie alateadvuse jõud. Raamat välisest ja seesmisest arengust“ kirjastus Tänapäev

See raamat näitab võimalusi, kuidas oma soove tegelikkuseks muuta ja seda tegelikkust oma isiklikus elus lasta mõjule pääseda. Suurem osa meist jõuab oma elus ükskord punkti, kus esitatakse endale küsimus: „Kui väga ma ikkagi tegelikult tahan endale kõike seda, mida ma usun tahtvat? Kas see soov on ikka piisavalt tugev, et omandada parem viis, kuidas oma vaimsete ja emotsionaalsete võimetega võiks ümber käia?” Kui inimene sellesse punkti jõudes võib ausalt „jah” vastata, siis seisab ta erutava, uute kogemuste poole viiva reisi alguses.

Vishen Lakhiani „Erakordse elu kood“, kirjastus Tammeraamat

Pärast selle raamatu lugemist hakkavad sinuga mõne kuu jooksul toimuma muutused. Võid leida, et sa ei aktsepteeri enam praeguse reaalsuse teatud tahke. Sinu suhted teistega, ametialane karjäär, eesmärgid ja uskumused – kõik need muutuvad, kui mõistad, et senised tõekspidamised ja varasemad otsused ei ole võrsunud vabast tahtest, vaid olid sinusse algusest peale programmeeritud.

See raamat kavatseb lõhustada sinu praeguse maailmavaate ning anda vahendid end ümbritseva reaalsuse muutmiseks teadvuses toimuvate kognitiivsete nihete kaudu. Kui hakkad nägema mustreid, mida see raamat avab, ei saa sa neid enam eitada.

Jacques Philippe „Südamerahust. Otsida ja hoida rahu“, kirjastus Gallus

Jacques Philippe’i teosed kõnelevad palvest, sisemisest vabadusest ja südamerahust. Raamatuid on tõlgitud 24 keelde ning neid on müüdud üle miljoni eksemplari. Jacques Philippe’ist on saanud katoliikliku vaimsuse modernne klassik.

Ema Teresa „Minu kutsumus on armastus“, kirjastus Logos

Eeskujud juhatavad meid vaatama endast kaugemale. Lihtsa naise ema Teresa elu, täis halastust, on silmapaistev. Võib ju öelda, et maailmas on küllalt temast andekamaid, targemaid, rikkamaid, kuid vaikse albaanlanna olemuses oli midagi täiesti erilist. Jumalast lähtuv halastus ja armastus on olnud selle naise sõnum ja tegu kaduvas maailmas. See raamat muutis mu elu!

Monika Kuzmina / Foto: Karen Härms