Reklaam sulgub sekundi pärast

PAKKIMISRÕÕM on suurim rõõm!

Foto

Hobi korras erilisi ja omanäolisi kingitusi pakkiv Annika Johanson teab, et kui vähegi kastist välja mõelda, ei hakka kingituste pakkimisel kunagi igav. Uurisime Annikalt tema parimaid nippe, et ka sina saaksid kalleid inimesi oma uute oskustega üllatada.

Annika jaoks said kingituste pakendid tähtsaks koos kinkide tegemisega. „Minu jaoks on juba kingituse väljamõtlemine üks väga tore protsess, ja kui on võimalik anda lisaelamus ilusa pakendi abil, on kinkimise ja kingi saamise rõõm täiuslikud,“ sõnab naine.

Kõige kiirem pakkimisperiood on muidugi jõuluaeg, siis on korraga palju nii kõikvõimalike kui ka võimatu kujuga pakke, mis loovuse ellu äratavad. „Sellise päeva lõpuks valitseb kodus pakkimismaterjalidest järelejäänud kaos, käed on kuumast liimipüstolist villis ja mina ise sillerdan lenduvast särapurust sama palju kui jõuluehted,“ muigab Annika.

Foto

Ägedad materjalid omast käest võtta

Inspiratsioon pakkimiseks peidab end kõiges ümbritsevas, tuleb lihtsalt teraselt ringi vaadata. „Vahel korjan midagi metsast, vahel jätan alles mingid nöörijupid, karbid või kasutatud kinkepaberid. Olen kokku kogunud ka õhupallides leiduva sädeluse või hoidnud alles dekoratiivsed liblikad. Vahel lõhun lahti mõne kunstlille, lammutan ära mõne jõuluehte või puistan odava suleboa küljest sulgi. Kus vähegi võimalust näen, selle kokku kogun,“ reedab ta saladuse, kust saada pakkimiseks ägedaid detaile.

Annika leiab, et omanäoliste ja ägedate kingituste pakkimine ei pea olema kulukas, kui leida võimalusi taaskasutuseks. Just sellepärast ei tasu ka eelpool mainitud asju kohe minema visata, kui näed neis potentsiaali. „Üks ilus ja õnnestunud pakend motiveerib ja inspireerib juba järgmist tegema,“ innustab naine katsetama.

Häid ideid pakkimiseks annab kindlasti ka kingisaajale mõtlemine. Annika sõnul võiks pakend kingisaajat rõõmustada, üllatada või suisa naerma ajada. „Meie ehitusfirma omanikust peretuttavale pakiti kingitus robustselt suurde puidust kasti, mis oli tihedalt kokku lastud nii paljude erinevate kruvidega, kui poest leida õnnestus –  ja neid oli kümneid. Selle kingituse avamine oli väga lõbus ka külalistele,“ toob ta näite. Talle endale on kõige südamelähedasem naiselike ja romantiliste pakendite loomine – sellisel juhul lähevad käiku kõikvõimalikud paelad, liblikad, lilled ja säravahendid.

Foto

Nutikad nipid pakkimiseks

Annika sõnul on kõige keerulisem kaunistada pehmete asjade või ebaühtlase kujuga pakke. Kui on olemas karp, mille sisse kingitus asetada, aitab see elu lihtsamaks teha. Kui karpi parasjagu võtta ei ole, soovitab ta kinkepaberi esmalt ära kortsutada, sest kortsus paberi puhul ei hakka kingi ebaühtlane kuju nii silma. Alati võib käiku lasta ka kavala triki ja anda kingitusele kommi kuju, sidudes pakendi kommile sarnaselt otstest kinni.

Kindlasti tasub ka loovusele vaba voli anda. Näiteks möödunud jõuludel tuli Annika ideele lisada pakendile patareidega töötavate tulukeste riba. „Sattusin sellest ideest ise niivõrd vaimustusse, et pakkisin lisaks ka võltskingitusi kodu kaunistamiseks ning asetasin need valgustäppide andmiseks kodu pimedamatesse nurkadesse.“

Kaunistused võivad vahel olla ka osa kingitusest. Näiteks kaunid jõuluehted või sümboolsed kingitused sünnipäevadel – mänguasjad, ripatsikaunistused või muu taoline, mida ei pea paki sisse ära peitma, vaid võibki just nähtavale paigutada.

Paeltest lipsukesi sõlmides võib korraga kasutusele võtta erineva laiuse, värvi ja läbipaistvusega paelu – nii on üldmulje põnevam. Ilusa ja õrna moega lipsukese saab ka tüllkangast siduda. „Kastist välja mõeldes on pakkimismaterjale ja kaunistusi ümberringi palju rohkem, kui esialgu tundub. Sellepärast ei hakka kingituste pakkimisel kunagi igav,“ innustab Annika.

Foto

Kingituste pakkimisel on abiks!

  • Liimipüstol ja/või kahepoolne teip – lisaks kinnitamisele saab neid kasutada ka näiteks jõuluehetest pudisenud särale kleepuva aluspinna loomiseks;
  • Jõupaber – teistest pakkepaberitest taskukohasem ja praktilisem;
  • Paberiaugustajad – on abiks olemasolevatest pakenditest, sädelusega paberitest vms väikeste detailide, näiteks lumehelveste või südamekujukeste välja lõikamisel, mida saab kasutada pakendite kaunistamiseks;
  • Sifoonkangas paela asemel – paela asemel võib proovida rebida sifoonkangast tükke, mis jätavad tänu rebitud tekstuursele äärele huvitava mulje. PS! Sifoonkangast tehtud paelu aitab siluda kodune juuksesirgendaja.

Lisaks soovitab Annika lahtiste silmadega ringi käia ka ehitusmaterjalide poes. „Leidsin sealt kaunistuste tegemiseks ja kingituste pakkimiseks tõeliselt suure rulli aurutõkke materjali, mis on ühelt poolt alumiiniumkattega, teiselt poolt jõupaberi materjalist. Ühte rulli jagus väga-väga kauaks,“ soovitab ta.

foto

Kes on Annika?

Lisaks sellele, et Annika hobi korras ägedalt kingitusi pakib, on tal veel kaks suurt kirge: meigikunstniku- ja treeneritöö. „Armastan neid tegevusi kutsuda oma paralleeleludeks, sest kirg on võrdselt suur mõlema vastu ja nendeta enam elada ei tahaks. Töötan põhitöökohaga kontoritööl, kuid sellest üle jääv aeg läheb suuresti nende kahe vahel jagamisele,“ räägib aktiivne naine, kes alustas rühmatreeningute läbiviimisega 1997. aastal ja kelle esimesed jumestustööd jäävad 2000. aastate algusesse, mil koos sõbranna Eike Feigenbaumiga korraldati nii Miss Võrumaa võistlust kui erinevaid moedemonstratsioone.

„Kui treeneritöö on mind katkematult saatnud tänaseni, siis meigiga tegelemine oli ajas kaootilisem ja pigem põues hõõguv kirg, mida siis veel nii suurena, kui täna, ma näha ei osanud. Mulle on olnud suureks toeks minu pere, kes kuus aastat tagasi panid mulle sõna otsese mõttes lõpuks meigipintslid uuesti kätte ja asetasid mind fakti ette, et pean oma kirega tegelema hakkama. Ma olen neile selle eest pööraselt tänulik,“ julgustab Annika ka teisi oma unistustega tegelema.