PARIMAD IDEED suvepuhkuseks Eestis

Buduaar

Pilt: Lavendli talu

Kui tavaliselt planeerisid paljud meist oma suvepuhkuseks mõnd välisreisi, siis sel aastal on aeg pühenduda sajaprotsendiliselt Eestimaa nautimisele. Ja õnneks leidub looduskaunis Eestis sadu võimalusi, kuidas oma suvepuhkust sisustada. Toome teieni mõned imelised ideed ja paigad, kuhu võiksid sel aastal kindlasti minna.

SAAME JÄLLE SÕPRADEGA HINDREKU TALUS KOKKU

Suvine Eestimaa oma lokkava ja kauni loodusega on kui palsam hingele. Enamuse ajast aastas ootame me suve ning nüüd on see imeline aastaaeg lõpuks kätte jõudnud. Looduskauneid kohti kodumaal leidub nii palju, et võimatu oleks neid kõiki täpselt üles loetleda. Üks sellistest kohtadest on aga Hindreku talu, mis pakub peredele ja gruppidele päevaseid või ööbimisega puhkusepakette, et oleks võimalik nautida loodust ja suurepärast metsa- või grilligurmeed. Lisaks eelmainitule on võimalik harrastada nii aktiivset tegevust kui meelelahutuslikku veinikoolitust ning maaelu juurde kuuluvat ehedat maasauna elamust. Pakett „Saame jälle sõpradega kokku“ on suurepärane viis puhata maal, nautida aktiivseid tegevusi, oivalist metsagurmeed ja õppida tundma järjest suuremat populaarsust koguvat kodumaist veini. Mainitud paketis sisaldub majutus rehielamus koos sauna ja rikkaliku hommikusöögiga. Pererahvas viib teid kanuudega salajasse Rabarestosse, kus pakutakse kolmekäigulist lõunasööki ja hiljem jätkub õhtu meeleoluka veinikoolitusega Eesti veini kambris.

Foto: Hindreku talu

LUMMAVALT KAUNIS LAVENDLITALU

Paradiisisaart Hiiumaad on peetud juba mõnda aega lähiregiooni Rivieraks. Ja mis oleks Riviera ilma Provance`i lavendlipõldudeta. Just sealt sai ka Lavendlitalu pere inspiratsiooni, et 2018. aastal luua koos sõprade abiga lähiregiooni suurim ja arvatavasti kõige põhjapoolsem lavendlitalu, kui maha sai istutatud 20 000 lavendlitaime hektari suurusele kiviklibusesse Tubala pinnasesse. 2020 Juuni lõpp- Juuli tuleb esimene täisõies aasta. Saab nautida lihtsalt põllu ilu kui ka osta erinevatest Hiiumaa käsitöö poodidest Lavendlitalu (mahetootja NR 200017) tooteid. Värsket ja kuivatatud lavendlit erineval kujul, lavendli õli ja lavendli vett.

Pilt: Mikk Matsi

MAAGILINE VANGO IMEDEMAA

Iidsele metsavahikohale on aastate jooksul kerkinud puhkeküla, kus vanade majade romantika põimub kaasaegsete mugavustega. Vango Imedemaal on majakesi, mis sobivad perepuhkuseks või hoopis rutiiniväliseks töökohtumiseks oma meeskonnaga. Kui aga plaanid pulmapidu või suvepäevi, kus ei pea muretsema naabrite öörahu pärast, saad rentida kogu territooriumi ja pidu panna kasvõi hommikuni. Voodikohti on statsionaarselt 55, vajadusel saab juurde tellida glämpingutelke. Paaridele pakub imedemaa 2020. aasta kevadest privaatset Kärge, see on põhuplaadist ja 100% looduslikest materjalidest ehitatud innovaatiline majake, mis saab oma energia otse päikeselt. Uinudes vaatad läbi klaaslae tähti ja ärkad otse linnulaulu keskel. Soe ja hubane igal aastaajal!
Kes aga soovib loodusele veel lähemale minna, saab öö veeta kõrgel puu otsas asuvas katusega ripptelgis, millest avaneb vaade otse järvele, kus hommikul haigrud toimetavad. Seda vaadet armastavad eriti need, keda fotograafipisik nakatanud. Vangol on ka mitu erinevat sauna. Ürgne ja ehe Lõuna-Eesti suitsusaun on igast küljest Vetevaimu meelevallas, kuna peidab end pisikesel saarel. Saunatamise kõrvale jutustame soovi korral saunakultuurist, aitame meisterdada lavale kaasa ürdiviha, millega peletada väsimust või lausa tõbe. Suitsusauna mahe leil aitab kasvatada energiat, lõhnava viha abil saab endast aga midagi ära anda, näiteks mõnest halvast emotsioonist või harjumusest vabaneda. Saun ühendab lõõgastuse ja treeningu – mõlemad tõstavad tuju! Laval on korraga ruumi viiele saunalisele, teine vahetus leiab vahepeal kosutust veesilmas või naudiskleb kümblustünnis.

Foto: Vango Imedemaa

MESI TARE KODUMAJA JA PEIPSI PAADIMAJAD 

Sel suvel Peipsi järve ääres ootab meid  imeline elamuspuhkus. Ööbimiseks vahvad paadimajad. Esimene paadimaja, millele Mesi tare FB sõbrad ja fännid hääletasid nimeks Mesi-spa, on butiiksaunaga öömaja, kust saunalavalt Peipsisse hüppamiseks on täpselt kolm sammu. Teistel paadimajadel sauna ei ole ning asuvad nad kalda peal, seega sobilikum neile, kes eelistavad kindlat jalgealust.  Paadimajad on ideaalsed romantiliseks suveõhtuks. Vaadata saab tähistaeva-TVd või valida erinevate  looduskanalite vahel. Külalisi käivad rõõmustamas pardid, luigepere oma äsjakoorunud karvapallidega ning rebasemammi üritab korrale kutsuda oma 6 ulakat poega. Ka kitsi ja sokke võib vee ääres joogipausilt leida. Kalda peal on lõkkekohad grillimisvõimalusega.

Foto: Mesitare kodumaja

SUVINE PRINTSESSIVÕISTLUS OOTAB KAASA ELAMA

Mis juhtub, kui üks väike kuningriik peab kiiresti korraldama võistluse, kuhu sõidavad osalema parimad printsessid üle kogu maailma? Kuidas kuningriik kolme päevaga korda seada ning kust leida endalegi printsess, kes kuningriiki esindaks? Alle-Saija Teatritalus suvel etenduv muusikaline koguperelavastus “Printsess Moon” on lõbus ja värvikirev lugu, mis sobib vaatamiseks suurtele ja väikestele! Suvelavastust tutvustav video asub SIIN.
Lisaks on mängukavas muidki põnevaid etendusi. Teatritallu saab tulla ekskursioonile, tellida teatriõhtut oma seltskonnale, lasteprogramme ja koolitusi. Rohkem infot leiab SIIT.

Foto: Alle-Saija Teatritalu

MURIMÄE VEINIKELDER

Otepää maaililisi järvi ja künkaid võib pidada Eestimaa üheks ilusaimaks vaateks. Nendesamade vaadete vahel asub üks eriline paik- Murimäe Veinikelder, kuhu on rajatud Eesti esimese terassidel paiknev viinamarjaistandus. Lisaks viinamarjadele kasvavad Murimäe talus rabarber ,aroonia, õunad, kirsid, karusmari ja kultuurpihlakad, mis ongi põhiliseks tooraineks Murimäe käsitöö veinidele. Privaatne ja kontaktivaba veinidegustatsioon toimub vabas õhus. Külastuse käigus tehakse ringkäik viinamäel, antakse ülevaade Murimäe Veinikeldri tegemistest ja põhjamaisest viinamarjakasvatusest. Maitsmisele tulevad Eestis kasvatatud viinamarjadest ning muust eestimaisest toorainest (näiteks astelpaju, aroonia, kirss, rabarber, karusmari) valmistatud käsitööveinid. Veinide degustatsioon Murimäe Veinikeldris sobib ideaalselt sõpruskonna või kolleegidega ajaveetmiseks kauni Otepää looduse keskel. Lisaks veinidegustatsioonidele on võimalik Murimäel ka ööbida, otse veinikeldri kõrval asuvas külaliskorteris.

Foto: Murimäe Veinikelder

AEG KÜLASTADA SAAREMAAD

See suvi soovitame sul ette võtta puhkuse kesk-Euroopas ehk teisisõnu – söida Saaremaale! Kas teadsid, et just seal see on? Euroopa keskpunkt koordinaatidega 58°18′14″N 22°16′44″E asub tõesti Saaremaal, kus on ka Euroopa kõige paremini vaadeldav meteoriidikraater ja Eesti läänepoolseim linn. Loomulikult peavad Saaremaale reisima ka kohalikud kliimapagulased, sest just Saaremaal on Eesti kõige rohkem päikesepaistelisi päevi aastas. Kuid mis veel? SIIT leiad 10 põhjust Saaremaale minemiseks.

Foto: Visit Saaremaa