PRANTSLANE PATRICE DANIEL tegutseb Eestis mitmel rindel: peab armastama seda, mida teed!

Buduaari ajakiri

Merje Miller

Patrice Daniel
Patrice Daniel — FOTO: Erakogu

Pisikesest Dinani linnast Edela-Prantsusmaalt pärit Patrice Daniel tuli enda sõnul Eestisse otsima eksootilist kogemust.

Eestisse tõi armastus

Patrice meenutab, et 20 aastat tagasi kohtus ta kauni noore naisega, kes tuli tema kodulinna sõbra perekonda au pair’iks. Noorte vahel tärkas leek ning puhkuste ajal külastati sagedasti Tallinna, Tartut, Pärnut, Kohtla-Järvet… Nüüdseks elab paar juba pikalt Eestis ja kasvatab kolme last, kes räägivad soravalt kolmes keeles – eesti, inglise ja prantsuse. Patrice ise räägib tööl meeleldi eesti keeles, aga meenutab naerdes, et sõprade õpetatud „rongi rattad ragisevad“ ütlemine oli paras pähkel ja nõudis omajagu harjutamist.

Esimest korda tuli Patrice Eestisse laevaga 20 aastat tagasi märtsikuus. Lumi sulas, meri oli jäine – võib ehk öelda, et mitte kõige parem aeg Eesti külastamiseks. Küll aga ei lasknud ta end sellest heidutada ja armus pikkadesse valgetesse öödesse ning suvistesse päikesetõusudesse ja -loojangutesse. Teda hämmastas aastaaegade vahetumine.

Ta leiab, et Eesti on küll tilluke riik, aga ei ole ülerahvastatud. Kunagi ei tunne end kui kilu karbis. „Kuskile sõita ja omaette olla – see on tõeline luksus. See muudab elu lihtsamaks. Hingata värsket õhku pärast kiireid tööpäevi – nii lihtne on seda võimalust kasutada!“ leiab ta.

Oluline on loovus

Üheksa aastat tegutses Patrice Eestis oma gurmeepoega Kukk ja Konn. Ta ütleb, et nautis seda väga, aga tundis siiski, et tema jaoks on olulisem loovus. „Ühel hommikul ärkasin ja sain aru, et pean uuesti tegelema juuksuritööga,“ meenutab ta otsustavat hetke. Tavaline juuksuriamet ei ole kunagi olnud tema eesmärk – muidugi on juuste lõikamine ja värvimine osa tööst, aga oma eesmärgiks peab ta ilukogemuse pakkumist. Ta tunneb rõõmu, kui kliendid tunnevad end enesekindla ja kaunina.

Pärast juuksurina töötamist otsustas ta avada omanimelise juuksurisalongi. Ta soovis, et salongis oleks interjööris betoon, puit, metall ideaalseks taustaks tema kunstile. Pärnu mnt 22 vastvalminud hoones kõrgeid lagesid nähes sai ta kohe inspiratsiooni. Nii sündiski juuksurisalong.

Patrice kiidab iseäranis Eesti e-keskkonda. Prantsusmaal on äri ajamine mõttetult ajakulukas ja bürokraatiarohke. Eestis on see aga lihtne ja selge ka välismaalastele.

Patrice Daniel
Patrice Daniel — FOTO: finisherpix.com

Sport on elustiil

Patrice tegeleb jõudsalt ka spordiga – triatloni ja maratoniga. Veel meeldib talle ujuda, jalgrattaga sõita ja joosta. Oma suurimaks spordisaavutuseks peab ta Prantsusmaal Triatlon XXL võistlust Alpides, mis hõlmas endas 3800 meetrit ujumist, 180 kilomeetrit jalgrattal ja 42 kilomeetrit jooksu.

Ta üritab igal aastal osaleda kolmel maratonil ja Ironmanil. „Mulle meeldib iga päev treenida, et olla hea tervise juures ja vormis. Võistlused on kirsiks tordil. See on minu elustiil!“ ütleb ta ise.

Soov end läbi maalide väljendada

Patrice hakkas lisaks juuksuritööle ja spordihobile tegelema ka kunstiga. Ta ütleb, et tundis vajadust end läbi maalide väljendada. Ta avastab oma loovust, mängides värvide ja tekstuuridega lõuendil ning paneb emotsioonid maalidesse. 

Ühel hetkel julges ta riputada salongi seinale oma maali, aga ei öelnud, et tema tegi selle. Paljud kliendid küsisid, et kust ta nii kauni maali ostnud on. Nii tunnistas mees, et see on tema enda töö.

Mullu olid tema tööd väljas kahes kunstigaleriis. „See oli imeline kogemus, mida sooviksin korrata. Loodetavasti ühel päeval…“ lisab ta.  

Kuidas aga selle kõige jaoks aega leida? Patrice ütleb, et tema teeb kõiki oma tegevusi rõõmuga. Nii töös, kunstiga tegeledes, sportides kui perega aega veetes, on ta täielikult hetkes. Muidugi tuleb aeg-ajalt ka hinge tõmmata. Siis ta kas lihtsalt on niisama või sõidab reisile. „Olen õppinud vahel mitte midagi tegema. Ka see on nauditav,“ arvab ta.

Nippe, kuidas hoolitseda juuste eest

Patrice annab universaalset nõu, et olgu juuksed lühikesed, pikad, värvitud või värvimata, on kõige olulisem hoolitseda peanaha eest. „Kohtle end kui kalliskivi!“ soovitab ta. Peanaha masseerimine parendab verevoolu ja aitab juustel kasvada tugevamaks. Tähtis on ka juukseid regulaarselt kammida ja kasutada kvaliteetseid juuksehooldustooteid. Hea on pesta juukseid 1–2 korda nädalas ja  korralikult niisutada, et need oleksid säravad ja tugevad.

Ja nüüd Patrice’ile omase huumoriga:

  • Kui pesed ja sirgendad juukseid iga päev, võid unustada terved juuksed!
  • Kui sa ei kasuta kvaliteetseid juuksehooldustooteid, võid unustada sära!
  • Kui armastad ujuda kloorises vees juukseid kaitsmata, võid unustada pehmuse! 
  • Kui juuste eest hoolitsemine on sinu jaoks tüütu, võid unustada ilusad juuksed!
  • Kui arvad, et juuste värvimine on käkitegu – noh… ise tead!