UURING TÕESTAS, et eestlaste vajadus muusikat kuulata kasvab pidevalt!

Buduaar

Kas oled üks neist, kes ei kujuta enam ette kodust lahkumist ilma kõrvaklappide ja võimaluseta kuulata lemmikmuusikat? Hiljuti uute kõrvaklappidega Freebuds 4i turule tulnud Huawei viis eestlaste seas läbi uuringu, mis kinnitas, et ainuüksi viimase aastaga on 77% vastanutest hakanud juhtmevabasid kõrvaklappe oluliselt rohkem kasutama, valdavalt just muusika kuulamiseks. Ent millised on ootused seadmetele, mis mõjutavad meie meeleolu terve päeva vältel?

Inimeste vajadus muusikat kuulata kasvab pidevalt. Selles veendumiseks piisab, kui vaadata muusika voogesitusplatvormide statistikat ja pidevalt täienevat juhtmeta kõrvaklappide valikut kauplustes. Ent samas rütmis kasvavad ka kasutajate ootused ja nõudmised kõrvaklappidele – oodatakse esmaklassilist muusikaelamust ja ülimat kasutusmugavust. Pole ühtegi põhjust, miks kõrvaklapid peaks pakkuma halvemat kogemust kui näiteks korralikud kõlarid.

Muusika nautimine on oluline, ent muusika kuulamine iseenesest pole ainuke eesmärk, see võimaldab meil keskenduda ka muudele tegevustele. Huawei uuring Eesti juhtmevabade kõrvaklappide kasutajate seas andis tulemuseks, et 85% vastanutest kasutab juhtmevabu kõrvaklappe selleks, et kuulata muusikat või podcaste, 54% kasutab neid sportimise ajal, 36% tööd tehes ning 34% võtab kõrvaklappe kasutusele olukordades, mil ümbritsev müra takistab keskendumist.

Abiks keskendumisel

Moodne tehnoloogia tuleb meile keskendumisel appi. Huawei FreeBuds 4i ruumiline mürasummutussüsteem loob kõrva pannes tunde, et olete täielikult oma tegevuse keskel. Ühe nupuvajutusega saate lülitada ennast välja ümbritsevast segadusest ja filtreerida välja ainult teid huvitava heli. Aktiivse mürasummutuse saavutamiseks kasutavad uued FreeBuds kõrvaklapid ümbritseva müra tuvastamiseks mikrofone ja suunavad spetsiaalsete algoritmide abil vastu akustilisi laineid nende helide tühistamiseks. Ruumiline helisüsteem muudab muusika kuulamise ülimalt nauditavaks, aktiivne mürasummutus omakorda aitab vähendada kõrvades tekkida võivat survet.

Katkematu kogemus

On oluline, et peakomplekt võimaldaks nautida kuulajale olulist audiosisu kogu päeva vältel, sest just aku kestvus on kõige põhilisem omadus, mis erinevate tehnikaseadmete kasutusmugavuse määrab. Pidev klappide kõrvast eemaldamine, karpi panemine ja laadimine muutub väga häirivaks, kui pooleli on näiteks hea podcast või päevas on just see hetk, kus vajalik või võimalik muusikat kuulata. Huawei FreeBuds 4i juhtmeta kõrvaklapid ja nende 10 tundi kestev aku aitavad sellist olukorda kindlasti vältida. Ühtlasi, ainuüksi 10-minutise laadimise järel võimaldavad Huawei uued kõrvaklapid 4 tundi kuulamisnaudingut, samas kui koos laadimiskarbiga võib saavutada aku kestvuse kuni 22 tundi.

Atraktiivne disain

Vajadus anda oma päevale hea rütm on pannud üha enam inimesi haarama juhtmeta kõrvaklappide järele, ent seejuures pole vähem oluline nende disain ja väljanägemine. Kandes klappe igapäevaselt, saab neist meie riietumisstiili oluline osa. Uuringule vastajatest enam kui pooled pidasid atraktiivset disaini üheks kõige olulisemaks omaduseks kõrvaklappide juures. Huawei Freebuds 4i kõrvaklappide voolujooneline, moodne ning kerge disain sobitub hästi kõrva, valida saab kolme erineva suurusega silikoonotsiku vahel. Käepärane ümar karp mahub hõlpsasti ka väiksemasse taskusse.

Täielik ühenduvus

Uuringust selgus, et 43% vastanutest kasutavad samaaegselt vähemalt kahte nutiseadet, mistõttu peavad kõrvaklapid ühenduma mugavalt ning kiiresti. FreeBuds 4i kõrvaklapid vastavad sellele ootusele – neid võib kasutada koos mis tahes seadmetega ning nad on hõlpsasti ühendatavad kõigi nutitelefonidega, mis töötavad nii iOS-i kui ka Androidi süsteemis.