Ilmus rahvuseepos “Kalevipoeg” lastele

8 kommentaari

Tähistamaks Eesti Vabariigi 90. sünnipäeva, jõudis oktoobrikuus kirjastuse Loovmeedia vahendusel raamatulettidele Fr. R. Kreutzwaldi “Kalevipoja” ainetel koostatud “Kalevipoeg” lastele. Raamat annab põhjaliku ülevaate eepose sündmustikust – vahele ei ole jäetud ühtegi tähtsamat lugu eesti rahvuskangelase tegemistest ennemuistsel ajal.

Trükitähtedes ja lastepäraste illustratsioonidega raamatu väljaandmisel on mõeldud ennekõike väikestele lugejatele. Lihtsas keeles ümberjutustatud eepos säilitab suures osas Kreutzwaldi sõnavara, teksti vahele ja peatükkide motodeks on pikitud rohkesti originaalist pärit värsiridu. Raamatu lõpus on kaart, millel on ära märgitud peamised kohad, kuhu Kalevipoeg oma rännuteedel sattus ja sõnaseletused.

Trükivärske teos on äratanud rohkesti huvi nii Eestis kui ka välismaal. Raamatu tellijate hulka kuulub muuhulgas mitu Eesti Vabariigi saatkonda välismaal – Helsingis, Washingtonis. Elavat huvi on üles näidanud ka väliseestlased nii lähematest kui ka kaugematest riikidest – tellijaid on juba isegi Austraaliast.
Eesti Vabariigi juubeliaastal tasub uuesti üle lugeda ja uskuda eesti rahvusliku ärkamise aegsete suurmeeste mõtteid ning oma laste lugemislauale leida head ja põnevat lugemist ka esimeste Eesti kirjameeste loomingust. Laste “Kalevipoeg” on selleks kõigiti sobiv algus. Tore ju, kui juba lugema õppimisel on ka Eesti rahvuseepos läbi “tudeeritud”!

 

Toimetas Leemet Prits

Buduaar.ee Tegevtoimetaja