Kust leida hea lapsehoidja?

Lapsehoidja amet on üks vastutusrikkamaid ameteid üldse – usaldavad ju vanemad neile hoida oma kõige suurema varanduse. Lapsehoidjaks pakuvad end enamasti noored pensionärid, kel endal veel lapselapsi pole või lapselapsed juba suuremad…

kadi@buduaar.ee


Lapsehoidja amet on üks vastutusrikkamaid ameteid üldse – usaldavad ju vanemad neile hoida oma kõige suurema varanduse. Lapsehoidjaks pakuvad end enamasti noored pensionärid, kel endal veel lapselapsi pole või lapselapsed juba suuremad, ja kel endal lapsehoidmise kogemus olemas. Samuti on lapsehoidjate seas suhteliselt palju üliõpilasi ja ka emasid, kes veel oma lapsega kodused.


Enamasti soovitakse leida ikkagi esimest varianti – pensionäre, kel elukogemus ja lastega tegelemise kogemus. See tundub kuidagi turvalisem kui võtta noor üliõpilane, kes võib-olla ei tea veel ise, mida elult tahab, ja kelle elustiil on kahtlemata kaootilisem ja öisem kui vanematel daamidel. Noorte emade suhtes tekivad vanematel sageli kahtlused – kas ta ikka suudab kahel lapsel korraga silma peal hoida. Eriti veel, kui üks on vastsündinud imik ja teine teeb oma esimesi samme.


Kui võtta lapsehoidjaks päris võõras inimene, tekivad alati hirmud. – Mida ma temast tean? Kas ta on usaldusväärne? Kas see, mis ta räägib, on tõsi? Kas ta on terve?


Erika, 32, otsis aasta aega oma lapsele hoidjat, kuna ta ei tahtnud hoidma pärsis võõrast inimest, aga tuttavate ja pool-tuttavate seas ei leidunud parasjagu kedagi, kes seda ametit pidada saaks, kuigi hoida oleks tulnud vaid paaril korral nädalas ja siis ka mitte terve päeva. Kui laps oli juba kolmene ja käis lasteaias, leidis ta lõpuks ka hoidja. â