Millised asjad üllatavad värskeid vanemaid?

Millised asjad üllatavad värskeid vanemaid?

Laps rikastab kogu elu. Nii mõnigi mõtleb, et on lapse tulekuks valmis, kuid peavad tihtipeale hiljem tunnistama, et tegelikult ei teadnud nad elust lapsega tuhkagi.

Laps rikastab kogu elu. Nii mõnigi mõtleb, et on lapse tulekuks valmis, kuid peavad tihtipeale hiljem tunnistama, et tegelikult ei teadnud nad elust lapsega tuhkagi.

Kuigi arvad, et võid lapse tulekuks valmis olla, siis enamikke üllatab uus elu täielikult. WebMD koostas nimekirja asjadest, mis uusi vanemaid kõige sagedamini üllatab.

Kõik sinu aeg on nüüd beebi aeg

Vastsündinu nõuab vanemate kogu tähelepanu ja aega. Beebi rütm on nüüd sinu rütm. Kuigi kõik on selleks valmis, võib selle paikapidamine tulla üllatusena.

Teie suhe muutub

Kahe asemel on teid nüüd kolm ja teie suhtele palju aega ei jää. Üritage siiski leida ühist aega, et kasvõi küsida, kuidas teise päev on möödunud.

Heale ööunele ütle nägemist

Väike beebi ärkab tavaliselt mitu korda öö jooksul ja jätkuv unepuudus võib muutuda raskeks. Pea siiski meeles, et üldiselt hakkavad imikud mõne kuu jooksul paremini magama. Kui laps magab, maga ka sina. Mustad nõud võivad oodata.

Kõigil on ühtäkki palju arvamusi

Kui laps tuleb koju, soovivad sõbrad ja sugulased uustulnukat näha. Ole valmis külalisi võõrustama – ja kahjuks ka paljudeks sõbralisteks soovitusteks. Väheseid asju tekitab nii palju arvamusi nagu lastekasvatamine. Leia asjad, mis toimivad teie jaoks ja unusta teiste nõu.

Sa vajad abi

Lapse kasvatamine on raske ja väsitav töö. Vähesed inimesed saavad sellega täitsa üksi hakkama. Ära proovi alati kõigega ise hakkama saada. Küsi ja oska abi vastu võtta. Ka sina vajad oma aega.

Teed naljakaid hääli ja näoilmeid

Ühtäkki on saanud sinust inimene, kes ütleb ”buu-buu” ja teeb lapsele nägusid. See on vaid positiivne asi. Lapsed vajavad arutelu ja nad peegeldavad oma vanemaid. Samal ajal kui õpetad lapsele vajalikke asju, lood temaga ka sidet.

Sa tunned end süüdi

Kui laps nutab, sa said öösel jälle vaid kaks tundi magada ja piim kukub põrandale, tahaksid sa alla anda. On normaalne, et sa vajad oma aega või tahaksid pingevaba õhtut koos sõpradega veeta. Samuti on normaalne, et tunned ennast sellepärast süüdi. Sütunne on aga täiesti tarbetu. On normaalne, et teinekord tahaksid lapsest puhata.

Sa teed vigu

Ainult täiuslikus maailmas on täiuslikke vanemaid. Ja sa tead, et täiuslikku maailma pole olemas. Maailm on täis nõuandjaid ja õpikuid, kuid on oluline, et käitud just nii, nagu teie pere heaks arvab. Vead on lubatud.

Sinust tuleb kohtunik

Kui lapsed kasvavad suuremaks, avastad endas uue rolli. Ühtäkki pead sa otsustama, milline laps käitus valesti ja seadma piirid. Distsipliin ei ole lihtne, kuid see on sinu kui lapsevanema kohustus.

Saad WC-sse sõbra kaasa

Kui last hakatakse potil käima õpetama, võib talle kasuks tulla, kui ta näeb ema või isa tualettpotil.

Pead jälgima väljaminekuid

Lapsed ei ole odav väljaminek. Enam ei saa sa reisida ja šopata muretult, sest lapsehoidjad, arstikulud, riided, jalgrattad ja kõik muud tarvikud maksavad.

Tunned suurt armastust

Mõned vanemad tunnevad armastust kohe, teistel võtab see aega. Aga tõsi on see, et oma last armastad teistmoodi ja sügavamalt, kui midagi muud siin maailmas.

Kunagi pead lahti laskma

Ühel päeval kolib silmatera kodust välja ja hakkab elama oma elu. Siis peab vaid lootma, et oled talle kõik vajamineva eluks kaasa andnud – ning rõhutada, et koju võib ta tulla millal iganes.

 

Anneli Allikas-Parv

Sarnased artiklid