TAHAD TASUTA PÄÄSET suvelaagrisse: “Isad ja pojad, terve igavik”?

Peagi algaval suvel on kõik isad ja pojad oodatud laagrisse, et mõnusalt koos aega veeta ja paremini teineteist tunnetama õppida. See on hea võimalus isadele, kes argipäevas ehk piisavalt aega ei leia, koos pojaga unustamatu puhkus veeta.

Peagi algaval suvel on kõik isad ja pojad oodatud laagrisse, et mõnusalt koos aega veeta ja paremini teineteist tundma õppida. See on hea võimalus isadele, kes argipäevas ehk piisavalt aega ei leia, koos pojaga unustamatu puhkus veeta. Kui sul on mees ja poeg, või sa oled isa, kel on kodus poeg ja tahaksite teineteist paremini tundma õppida, mõnusalt aega koos veeta ning ühes laagris osaleda, siis loo lõpust, mida selleks tegema peab.

Mis on selle laagri eesmärk, kellele see mõeldud on?
Poegade sirgudes tekivad paljudel isadel järgmised soovid:
* olla poja jaoks oluline eeskuju;
* pojaga koos midagi meeldejäävat ette võtta;
* tunda pojaga veedetud ajast rohkem rõõmu;
* murda müüt “tunded pole tõelise mehe pärusmaa”;
* saada väge iseendale ja oma suhtesse pojaga;
Nendest soovidest lähtuvalt on valitud ka laagrikoht ning laagri tegevused. Laager on mõeldud isadele, kes soovivad igapäevaelust välja astudes kogeda koos pojaga maailma tavapärasest pisut erineva nurga alt. See on mõeldud kõikidele poistele, sest kõik nad vajavad ja väärivad võimalust koos isaga maailma tundma õppida.

Kust tekkis idee selline laager korraldada?
Mitmed poiste kasvatusteemalisel loengul (link: http://www.ardoingar.com/loeng-poistest-ja-nende-kasvatamisest-3/) osalejad on minult küsinud, kas sellele loengule on oodata ka järge, mis annaks isadele ja poegadele vahetu võimaluse loengus käsitletud soovitusi ellu viia. Erinevaid võimalusi kaaludes leidsin, et parim võimalus selle kogemiseks oleks 3-4 päeva kestev isade-poegade suvelaager.

Mida laagris tehakse? 
Laagris kogeme kiige, varjualuse, ronimiskoha vmt ühiselt ehitamist, loome ja õpime selgeks ühise laagrilaulu, tunneme rõõmu lõkketule ääres meeste juttude rääkimisest, teeme energiat tõstvaid harjutusi, mis annavad nii iseendale kui ka isa-poja vahelisse suhtesse väge. Huvilistel on võimalik püüda kala, kogeda taluperemehe juhendamisel ühendust loodusjõududega väepuu, energiakivi vm väeallika kaudu. Lisaks õpime loodusrännakul ka loodust nägema (mitte ainult vaatama), kogeme isa ja poja poolt millegi üheskoos meisterdamist ning isa-poja raamatu koostamist. Teeme ka sauna, mängime mänge ning laagri lõppedes viime oma naisperele taluperenaise poolt küpsetatud hõrgutavat pirukat.

Kus laager toimub?
Laagripaigaks on Harjumaal, Saue vallas, Koppelmaa külas olev Pesa talu (link: http://www.ardoingar.com/laagripaiga-kirjeldus/). Pesa talule on lisaks loodusele andnud tubli annuse omapära ligi 30aastase staažiga endine karatetreener ja praegune Pesa talu peremees Ralf Neemlaid, kellel on märkimisväärne erinevate matkade ja väekogumislaagrite korraldamise kogemus.

Millised on laagri osavõtupiirangud ja millal laagrid toimuvad?
Laagri eesmärkide parimaks täitmiseks võib igas laagris osaleda kuni 12 isa oma poja või poegadega. Kui ühele laagrikorrale on osavõtjaid 12-st rohkem, siis on õigus laagris osaleda varem osavõtusoovi esitanul.
Laagris osalemise teiseks piiranguks on poiste vanus.
– Isade ja 5 – 7 a poegade laager on 06.- 08. juunil ja 26. – 29. juulil.
– Isade ja 7 – 9 a poegade laager on 18. – 20. juunil ja 06. – 08. augustil.
– Isade ja 10 – 14 a poegade laager on 12. – 15. juulil ja 20. – 22. augustil.

Kes laagrit korraldavad?
Laagri korraldajateks on Ardo-Heiki Ingar, Bruno Braun ja Pesa talu peremees Ralf Neemlaid.

Kes on Ardo-Heiki Ingar?
Ardo kasvatab koos kaasa Kristaga kahte toredat poega. Ta on omandamas ja praktiseerimas holistilise psühhoteraapia eriala (link: http://www.ardoingar.com/holistiline-psuhhoteraapia), samuti peab ta poiste kasvatusteemalisi loenguid ning on avaldanud mitmeid laste ja lastvenamate vahelisi suhteid käsitlevaid artikleid.

Vt laagri kohta täpsemalt: www.ardoingar.com/isade-poistelaager

Buduaar loosib välja ühe priipääsme isale ja pojale Ardo- Heiki Ingari isade ja poegade laagrisse, mis toimub 4.-6.juunil 2010. Kui soovid kaasa lüüa, siis palun saada oma kiri [email protected]. Palume lisada isa ja poja vanuse ning põhjuse, miks just teid peaks välja valima. Isa-poja valime välja 25.mail 2010.