Toiduga mängimine on lapsele kasulik

3 kommentaari
Toiduga mängimine on lapsele kasulik

Liiga ranged toitumisharjumused pole tingimata lapse jaoks head, kirjutab The Guardian.

Liiga ranged toitumisharjumused pole tingimata lapse jaoks head, kirjutab The Guardian.

Ajakirja The Guardian toimetaja Claire Potter kirjutab oma blogis sellest, kuidas ta laseb lastel toiduga mängida. Koeruste tegemisel võib tegelikult olla positiivne mõju sellele, et laps ei hakkaks suuremaks saades toiduga pirtsutama.

Toimetajaga samal arvamusel on ka brittide tervishoiusüsteemi NHS-i toitumisspetsialist Anna Groom. Toitumisspetsialist töötab päevast päeva eriti pirtsude lastega.

”On väga oluline, et lapsed saavad tutvuda ka toidu meelelise küljega – ja mitte ainult sellega, kuidas toit maitseb,” sõnas Groom.

Toitumisspetsialisti sõnul tuleb igasugune kokkupuude toiduga lastele ainult kasuks.

”Kui töötan lastega, kes kannatavad toidufoobia käes, panen nad söögist joonistama, sellega mängima, seda musitama, nuusutama ja seda lakkuma.”

Ja on tõsi, et toit pole pelgalt maitsmismeele asi. Värske leiva lõhn naabrite juurest saadab korda imesid. Täiuslikult küpsenud avokaado värviga värvitakse seinu. Ja kellele ei meeldiks porgandi krõbin, kui hammustad sellest esimese tüki?

Groomi sõnul muudab toiduga mängimine söömise lapse jaoks loomulikuks tegevuseks ja nad hakkavad erinevate söökidega ennast turvaliselt tundma.

Toimetaja Claire Potter ei soovi, et tema lapsed käituksid söögilaua taga nagu väikesed täiskasvanud, kuigi headele kommetele pöörab ta siiski rõhku.

”Kui vanem riidleb söögilaua taga lapsega, tekitab see pingeid ning murrab laste entusiasmi ja avatuse uute toitude maitsmise suhtes väga kiiresti,” sõnas ta.

 

Anneli Allikas-Parv

Sarnased artiklid