Reklaam sulgub sekundi pärast

Nõelravi- efektiivne ja ohutu ravimeetod

Nõelravi on valdavalt Hiinast pärit ravimeetod, mida kasutatakse valuvaigistava võttena ka tänapäeval. Meetodi puhul on oluline, et patsienti mõjustatakse tervikuna, parandatakse lokaalset verevarustust, spamolüütiline toime, rolli omab psühhoefekt ja valu väheneb.

Kadri Põldma
[email protected]

Nõelravi on valdavalt Hiinast pärit ravimeetod, mida kasutatakse valuvaigistava võttena ka tänapäeval. Meetodi puhul on oluline, et patsienti mõjustatakse tervikuna, parandatakse lokaalset verevarustust, spamolüütiline toime, rolli omab psühhoefekt ja valu väheneb.

Nõelravi on efektiivne ja ohutu ravimeetod, aitab sisemiste pingete, unetuse, migreeni, peavalude pistete rinnus, maovalu, seedehäirete, liigeste valude, seljavalude, troofiliste haavandite, erektsioonihäirete ja  suitsetamise puhul.

Tihti tuleb inimestel ette haigusi, mida põhjustavad liigsed emotsioonid, ilmastikutingimused (liiga külm, soe, niiske ja kuiv), ebaõige toitumine ja hingamine, viirused, traumad, mürgid ja muud elamis- ja töö tingimused. Nende kõigi kaebuste vastu aitab nõelravi. Miks mitte proovida?

Kui inimene tunneb ennast halvasti, läheb ta arsti juurde, kuid enamasti haiguse varajases staadiumis ei leita mingeid kõrvalekaldeid vere- ja  uriini analüüsides, ega ka muude vahenditega.

Hiina meditsiin suudab diagnoosida kõrvalekallet märksa varem kui klassikaline meditsiin. Haiguse diagnoosimiseks vaadatakse patsiendi keelt, silmi, naha jumet, jägitakse haige kõnet ja käitumist. Olulist informatsiooni annavad valulike punktide asukohad kehal ja vestlus patsiendiga tema vaevustest ja elustiilist.

Nõelravi pole igaühe jaoks. Inimene peab sellesse ise uskuma. See on nõelravi raudseks eelduseks. Nõelravi seansile võib tulla inimene, kellel on sellesse ravimeetodisse usku, mis on üks ravi efektiivsuse oluline faktor. Teine väga oluline faktor on haiguse avastamine võimalikult varajases staadiumis ja kolmas faktor on haiguse põhjuste likvideerimine. Vastasel juhul on paranemine tihti ainult ajutise iseloomuga.

Nõelravi on iidsetest aegadest haigetele kergendust ja tervenemist pakkunud idamaine ravikunst.
Nõelravi on ravimeetodina näidustatud paljude haiguste puhul.

Nõelravi sobib hästi stressis inimestele, aitab vabaneda sõltuvushaigustest (suitsetamine, alkoholism, narkomaania ja hasartmängud)  ja traumade järelravis. Nõelravi korrigeerib, tasakaalustab ja stimuleerib.
Nõelravi ei tehta, kui patsient on joobes, palavikus, üleväsinud, peale suurt söömist ja peale suguühet.
Kus saab nõelravi teha? Nõelravi saad teha näiteks Tiit Ilvese Taastusravi keskuses Tallinnas Suur-Ameerika 18a (Telefonid 6009630 ja 56488054)

Pärnus saab nõelravi proovida Sadama 15 asuvas Viking hotellis. (Telefon + 372 44 31 293)

Tartus saad nõelraviga tutvust teha Tartu Ülikooli Kliinikumis L. Puusepa 1a (E-post: [email protected])

Kust nõelravi pärit on?

Esmakordselt pandi nõelravi põhiprintiibid kokkuvõtvalt kirja Han-dünastia lõpupoole (206 e.K. - 220 p.K.) raamatus Huang Ti Nei Ching. Pärimuse järgi on selle autoriks müütiline keiser Huang Ti, Kollane Imperator. Võib siiski ütelda, et teos on üle mitme sugupõlve ulatuva katse tulemus, mille sihiks oli tõlgendada ning välja ehitada süsteemseks õpetuseks aastasadadest pärit meditsiinilist materjali. Aluseks võeti juhtivad ettekujutlused ja korrastusprintsiibid kolmest suurest natuurfilosoofilisest suunast: dao-, Yang-Yin- ja viie-elemendi-õpetusest . Sealt üle võetud põhimõisted ja nendest tulenevad alaliigendused on veel tänagi määravad mõtlemisele ja toimimisele nõelravis, kuuludes seega nõelraviarsti põhiteadmiste hulka.