Ace of Base nelik varsti Linnahallis. Võida pilet kontserdile!

Sajandi lõpukümnendil tantsuhimulisi hullutanud Rootsi bänd Ace of Base esineb 28. novembril Tallinna Linnahallis! Just seesama Ace of Base, mille moodustasid üheksakümnendate alguses sõbrad Ulf Ekberg ja Jonas Berggren koos viimase õdede Jenny ja Linniga. Tõusnud hoogsalt edetabelite tippu, võites hulga auhindu kadusid nad äkki ligemale kümneks aastaks. Mõned plaadid üllitati, kuid avalike esinemisi praktiliselt polnud. Millega nad kõik siis tegelesid? /Toimetas: Veronika Raudsepp Linnupuu/

Sajandi lõpukümnendil tantsuhimulisi hullutanud bänd Ace of Base on tagasi ja esineb 28. novembril Tallinna Linnahallis! Just seesama Ace of Base, mille moodustasid üheksakümnendate alguses sõbrad Ulf Ekberg ja Jonas Berggren koos viimase õdede Jenny ja Linniga. Tõusnud hoogsalt edetabelite tippu, võites hulga auhindu kadusid nad äkki ligemale kümneks aastaks. Mõned plaadid üllitati, kuid avalike esinemisi praktiliselt polnud. Millega nad kõik siis tegelesid?{image id=192276 align=”right”}

Jenny Cecilia Berggren (32) – „Mulle meeldiks igavesti maailmale laulda!“
Jenny on õppinud klassikalist laulu ja on siiani aktiivne kodukiriku kooris. Ta on andnud mitmeid heategevuslikke kontserte ning tegeleb ka vabatahtliku tööga. 2004. aastal abiellus Jenny oma kauaaegse armastuse, Jakob Petrèn`iga ning tänavu veebruaris sündis nende perre juba teine laps. Erialaselt on tema silmapaistvaim muusikaline tegemine Ace of Base kõrval Original ABBA Orchestra.

{image id=192275 align=”left”}Ulf Gunnar Ekberg, hüüdnimega Budda (34) on bändi liige, kes on vahepealsel ajal olnud produtsent mitmele artistile, telesaadetele, filmidele ja üritustele. Ta teeb igaaastaseid annetusi vähiuuringute tarbeks ning toetab projekte, mis keskenduvad HIV riskipiirkonnas kannatavatele lastele koostöös UNESCO ja Save the Children`iga. Pärast seda, kui ta Taimaal puutus isiklikult kokku tsunami ja selle tagajärgedega, lõi ta Surin Relief Fondi, mis keskendub haridusvõimalustele ja orvustunud lastele.

Tõrvatilgana meepotis jääb selle mehe kunagine seotus natsistliku gängiga. Vastavasisulised jutud hakkasid levima juba 1993. aastal, kui Rootsi väljaanne „Expressen“ avalikustas tema kunagise kuulumise paremäärmuslikku gruppi nimega Commit Suiside. 1997. aasta dokumentaalfilmis „Meie lugu“, ütles Ekberg: „Ma olen kõikidele öelnud, et kahetsen tehtut. Ma ei taha sellest rääkidagi – seda perioodi minu elus isegi ei eksisteeri enam. Ma sulgesin selle peatüki ja viskasin raamatu minema. Ma võtsin sellest kogemusest õppust, kuid see eluetapp pole mina. See on keegi teine.“ (autori tõlge)
{image id=192273 align=”right”}
Jonas Petter Berggren, hüüdnimega Joker (38) pani püsti stuudio nimega The Barn, kus lindistati ansambli kogumik „Flowers“, mis ilmus 1998. aastal. 2000. aastal abiellus Jonas norralanna Birte Haugland`iga ning kuuldavasti ootavad oma kolmanda lapse peatset sündi.

{image id=191464 align=”left”}Malin Sofia Katarina Berggren, rohkem tuntud kui lihtsalt Linn (34), eelistab oma eraelu ja tegemisi avalikkuse eest varjatuna hoida. Spekuleeritakse, et põhjused peituvad 1994. aastal üleelatud hullunud fänni rünnaku tagajärjel tekkinud privaatsusesoovis, kuid sosistatakse ka kaamerafoobiast. Seni kuni lauljatar või bändikaaslased ise pole valmis avalikult põhjustest kõnelema, ei osata kumbagi versiooni kummutada ega ka kinnitada. Peale oma eemaldumist on ta öelnud, et „ma tahtsin laulda. Ma pole kunagi laulja olla tahtnud.“ Enne bändi menuaegu õppis Linn Chalmersi Tehnikaülikooli Götenborg`is õpetajaks ning eelmise aasta seisusuga naases ta sinna oma õpinguid jätkama. Linn osales uue plaadi sisselaulmises ning loodetavasti on ka kontsertidel isiklikult olemas.

Käesoleva aasta aprillis hakkasid bändi asjad uue hooga liikuma{image id=192288 align=”right”} – koduleheküljel anti teada, et käib hoogne stuudiotöö ning avalikkuse ette paisati ka MySpase infolehekülg. Augustiks oli ka selge, et uus plaat ilmub avalikkuse ette 2008. aastal ning eelnevalt toimub comeback-tuur, mis jõuab 28. novembril ka Linnahalli. Eelseisev kontsert paneb nostalgitsevate ja uudishimulike fännide südamed kindlasti kiiremini põksuma ning meelitab kuldset nelikut kuulama. Piletid on juba müügil kõikides Piletilevi müügipunktides, Statoili bensiinijaamades ja internetisaidil Piletilevi.ee.


Info :
www.desktune.com/ace of base

www.jfk.ee

Loe lisaks:

http://buduaar.ee/Artiklid/articleId,191986  

 

SUUR PILETITE LOOSIMINE!

Buduaar loosib kõikide oma lugejate vahel välja 10 Ace of Base kontserdi piletit. Et osaleda loosimises, vasta palun küsimusele “Mis maa bänd on Ace of Base” ning saada vastus: helenareet@buduaar.ee. Kõikide õigesti vastanud inimeste vahel loosime välja piletid kahele! Viie võitja nimed, kes saavad koos kaaslasega kontserdile minna teatame Buduaari veebis “Loosimiste” all. Samuti on võimalik Ace of Base kontserdile pileteid võita meie Buduaari nädala mängus! Osale, sest õnn võib naeratada just Sulle!

/Toimetas Veronika Raudsepp Linnupuu/