Loe, mida teha hairünnaku korral

Loe, mida teha hairünnaku korral

Statistika järgi ründavad haid inimesi ligi 100 korral aastas, kuid vähesed juhtumid lõppevad surmaga. Kõige rohkem haide rünnakuid toimub Florida rannikul, võib-olla ka sellepärast, et seal käib suplemas rohkem inimesi kui kusagi mujal maailmas.

Statistika järgi ründavad haid inimesi ligi 100 korral aastas, kuid vähesed juhtumid lõppevad surmaga. Kõige rohkem haide rünnakuid toimub Florida rannikul, võib-olla ka sellepärast, et seal käib suplemas rohkem inimesi kui kusagil mujal maailmas.

Tänapäeval, kui inimesed reisivad palju, ning satuvad aina rohkem ka eksootilistesse kohtadesse, kuhu varem ei sattunud võiks teada, mida teha, kui peaksite oma õnnetuseks haiga silmitsi sattuma?

Pidage meeles neid nõuandeid:

1. Püsige võimalikult liikumatult. Haisid tõmbab ligi igasugune liikumine… Kui teil hästi läheb, kaotab hai teie vastu huvi. Eest ära te tal ujuda nagunii ei jõua!

2. Kui hai tuleb teile ebameeldivalt lähedale, õnnestub teda ehk eemale peletada löögiga mõne tundlikku kehaosasse, näiteks koonu, silmade või lõpuste pihta.

3. Haisid meelitab ligi veri. Katkise sõrme või põlvega ärge vette minge! Oma suurepärase haistmismeelega tunnevad nad vere lõhna, kui seda on üks tilk 100 liitris vees, ning tulevad selle peale kohale koguni 400 meetri kauguselt.

 

Autor: Helena-Reet Ennet
Allikad: Välisajakirjandus