Töökas ja abivalmis kaljukits

Kaljukitse tähtkujus sündinu on rõõmsameelne, abivalmis, pühendunud, ambitsioonikas ja ettevaatlik tegelane. Kaljukits on üks kõige stabiilsemaid ja tugevamaid sodiaagimärke. /Tekst: Kadri Tulev/

Kuulsad kaljukitsed: Paul Wolfowitz, Karl Rove, Mel Gibson, Rush Limbaugh, Howard Stern, L.L. Cool J, Michael Stipe,  Patti Smith, Eddie Vedder, Phil Spector, Sean Hannity, Mike DeWine, Dennis Hastert.

Kaljukits on vastutustundlik ja aitab alati kõike, keda ta tegelikult ei peaks aitamagi. Temaga võib alati arvestada. Oma olemuselt on ta kindlameelne ja konservatiivne. Talle meeldib tööd teha ja tal on oma kindlad strateegiad.

Kaljukitsed on teotahtelised, füüsiliselt tugevad ja hakkajad inimesed. Nad on alati valmis enda osaga panustama ja annavad endast maksimumi.  Nad on kindlameelsed ja kui nad midagi ette võtavad, siis ei tee nad seda kuidagi suvaliselt, vaid alati väga hoolikalt. Tavaliselt läheb neil kõigega ka rohkem aega, sest nad on väga korralikud. Kaljukitse arusaamade kohaselt peab iga öeldud lause olema mõtestatud, selge ja sisutihe. Kaljukits mõtleb alati kõik öeldu enne ütlemist mitu korda läbi, et ei tekiks mingeid kaheti mõistmisi või valesti arusaamisi.

Iseloom on kaljukitsel aga kinnine, nad lasevad endale väheseid ligi. Neil on küll palju tuttavaid, aga neid õigeid sõpru on üks või kaks. Kui kaljukits on su oma sõbraks võtnud, oled küll üks õnnejunn! Nad on võõraste juuresolekul kinnised, ent sõpradega on nad vallatud ja elavad. Kaljukits kogub kõik mured endasse ja tema elus võib olla hetki, mil ta on murdumise äärel, ent ennast motiveerides saab ta ka halvematest aegadest üle.

Kaljukits on edukas, tema edu on saavutatud mitte üleöö, vaid pika ja raske tööga.  Tal on märkimisväärne praktiline planeerimisoskus. Kaljukitsedest saavad head riigimehed, kuid ka head administraatorid, insenerid, ökonomistid, poliitikud, ka õpetajad ja arstid ning erasekretärid. Nende tegemistele visatakse ette palju takistusi ja eesmärkideni jõudmiseks peavad nad tõesti palju vaeva nägema. Nad on julged ja ei anna alla! Läbi raskuste edu poole!

Kaljukits on skeptiline ja kriitiline paljude uuendusliku suunaga ideede suhtes. Kaljukits armastab traditsioone ning on tasakaalukas ja rahaga ei priiska. Nad ei riski ja rumalasse hasarti ei satu. Oma hinges on kaljukits tundlik ja õrn, aga kest on tal tugev.

Kaljukits on kangekaelne ja teda on kerge närvi ajada. Oma tundeid näitab ta välja üsna harva. Kui ta haiget saab, läheb tal aega, et taastuda. Pole mõtet kaljukitse närvi ajada, see ajab ta väga suurde segadusse. Kaljukits ei ole unistaja tüüpi inimene ja on kahe jalaga maa peal. s

Nad on väga uhked ja enda pihta mingeid solvanguid heita ei lase. Nende eneseuhkus põhjustab neile palju probleeme ja emotsionaalset rusutust. Kaljukitsel on alateadlik soov saavutada oma kindel positsioon ühiskonnas. Ta tunneb pidevalt alateadlikku vastutust millegi või kellegi ees. Kaljukits on tihti rahulolematu ja süüdistab ennast igasugu asjades. Ta on paras pessimist ning tõsise ning negativistliku mõtlemislaadiga.

Kaljukitsel on hea mälu ja ta jätab kõik öeldu ja tehtu meelde! Nii, et ei tasu talle mingit jama ajada. Teda ei huvita kuulujutud ja ta ei topi oma nina sinna, kuhu pole vaja. Ta on konkreetne ja konservatiivne. Mõned kaljukitsed on üsnagi pedantlikud. Nad on väga ettevaatlikud ja väldivad riske. Nad kardavad igasuguste asjade pärast. Nt pätte, haiguseid jne.

Seltskonnas on kaljukits hinnatud inimene. Ta on populaarne ja tal on palju tuttavaid.  Sõbrad ei tohi piirata kaljukitse vabadust, kui nad seda teevad, on sõprus üürike. Kaljukits peab alguses inimesi paremaks kui nad tegelikult on ja siis hiljem pettub neis. Kaljukitse moraalsed ja eetilised tõekspidamised võivad olla kaugel üldistest normidest.

Abiellumisega nad ei kiirusta. Nad ootavad ära selle Õige ja siis on õnnelikult abielus. Mõned kaljukitsed ei leiagi seda Õiget ja jäävad hoopis vallaliseks, uisapäisa nad kuskile ei kiirusta.

Kaljukitsest naised on sümpaatsed ja sõbralikud.  Nende puhul kehtib sama tõde, mis veinigagi- hea kaljukits läheb aastatega veel paremaks. Isegi keskealisena on nad ahvatlevad ja säravad.

Kaljukits ei tee niisama nalja ja temaga pole mõtet tühja flirtida, ta on otsekohene ja otsib enda jaoks seda õiget. Nad on hea meelega iseseisvad ja elavad üksi. Nii ei pea nad kellestki sõltuma. Kui nad on koos õige mehega, siis on nad väga head kaaslased ja lastele head emad. Abikaasa peab talle olema ka sõbra eest, kellega arutada erinevaid probleeme. Ainus asi, mida nad ei andesta, on solvamine ja petmine. Kaljukitsele on suhtes kõike olulisem see, et talle on alles jäetud tema enda vabadus ja keegi ei piira teda.

Armastuses on kaljukits muidu kirglik ja annab endast kõik. Tema armastus võib mõnikord tunduda lämmatav. Kaljukitsele meeldib olla pikemates suhetes.

Kaljukits hindab traditsioone ja austab oma vanemaid, tal on tugev side oma lapsepõlvekoduga.

Kaljukits sobib: sõnniga, neitsiga, skorpioniga, kaladega
Hingesuguluse võib leida: jääraga, kaaludega
Kaljukits ei sobi: kaksikutega, lõviga, amburiga, veevalajaga
Õnnenumbrid: 10, 28, 37, 46, 55
Värv: tumesinine, indigo
Mõjutav planeet: saturn
Element: maa
Domineeriv sõnapaar: ma kasutan
Õnnepäev: laupäev
Õnnekivi: oonüks
Metall: plii
Lilled: aednelk, luuderohi
Mida kinkida meessoost kaljukitsele: habemeajamisvahendid, aktsiad, rahakott, šampus, seinakell, golfi- või tennisevahendid, kaelaehe, head veini, teatripiletid.
Mida kinkida naissoost kaljukitsele: küünlad, parfüüm, lõhnaga seep, rahakott, šampus, seinakell, spordivarustust.

Kadri Tulev
kadri@buduaar.ee