Tüdrukute õhtu

Kui kiirel ajal muuks aega ei ole, siis oma sõbrannade jaoks leiab ju
ikka: kiire lõuna, peale tööd kohvikus jutustamine, ostu-tuur või paar
tundi spaas ja nii edasi ja nii edasi. Mis iganes see ka poleks,
kvaliteetaeg on kindlustatud. Tüdrukute õhtu võimaldab rõõmu kallitest
sõbrannadest kordistada samal ajal. Kui sa veel ei ole sellist ainult
tüdrukutele mõeldud õhtut korraldanud või mõnel osalenud, loe kindlasti
järgnevat, kogu inspiratsiooni ja tee asi ära! Usu, teil on hiljem veel
kaua, millest rääkida. /Tekst: Ave Lepik/

Sõbrannad väärivad oma õhtut –
Tüdrukute õhtu

Kui kiirel ajal muuks aega ei ole, siis oma sõbrannade jaoks leiab ju ikka: kiire lõuna, peale tööd kohvikus jutustamine, ostu-tuur või paar tundi spaas ja nii edasi ja nii edasi. Mis iganes see ka poleks, kvaliteetaeg on kindlustatud. Tüdrukute õhtu võimaldab rõõmu kallitest sõbrannadest kordistada samal ajal. Kui sa veel ei ole sellist ainult tüdrukutele mõeldud õhtut korraldanud või mõnel osalenud, loe kindlasti järgnevat, kogu inspiratsiooni ja tee asi ära! Usu, teil on hiljem veel kaua, millest rääkida.

Tüdrukute õhtu kontseptsioon on universaalne, mis sobib igas vanuses naissoost isikutele. Ilmselt algab see juba lapsepõlves sünnipäevadena, kui ei ole veel soovi poisse peole kutsuda. Hollywoodi filmidest on ilmselt tuttav, kuidas 7-12 aastased korraldavad pidžaamapidusid, jäädes üksteise juurde ka ööbima. Mingil etapil elus ei puudu üheltki olengult ka meessoost isikud, kuid siis avastatakse ikka, kui mõnus on vahel ainult naiste seltskonnas teistmoodi aega viita. Need jutud on teised, olemine on teine. Seega ei saa seada vanusepiiri. Kuid kui kedagi häirib see termin „tüdrukute õhtu”, siis palun väga „naiste õhtu”, „naistekas” või hoopis „tšikkide õhtu”. Nimi polegi ju oluline, vaid mõnus ajaviide Omadega.

Tegelikult võib ju tüdrukute õhtu alla lugeda ka klubides käimise, see on peaaegu, aga mitte päris SEE. Kuid, kui kluppi minek, siis soovitaks enne seda teha väikest soojendust, et tuju käima tõmmata. Inglise keeles ongi kasutusel kaks mõistet „girls’ night out” ja „girls’ night in” ehk esimese puhul lõpetatakse kuskil väljas, lounges või klubis, teisel juhul jäädaksegi võõrustaja juurde. Kui kõik ei kujune spontaanselt, siis tasubki plaanida ette, mis juhtub, ja lähtuvalt sellest valida ka millist tüüpi õhtu korraldada.


Girls’ night in

Erineva elustiiliga naistel on ilmselt erinev ettekujutus, mida tüdrukute õhtul oma kodus teha ja just sellest oma stiilist peakski lähtuma. Sest see on ju Sinu lõõgastushetk ja milleks tunda et „ma pean ju nii tegema, sest nii tehakse” – ei pea, kõik peaks olema nii, kuidas ise tunned, et on mõnus. Pisikesi nõuandeid mõnusa õhtu korraldamiseks võib siiski jagada.

Muuda olemine õdusamaks, vähendades valgust, kata seina-, laua- või põrandalambid mõne oranžika-punaka läbipaistvama salliga. Soojust toovad küünlad. Muuda ka istumine eriti mõnusaks, lisades pehmeid patju ja muud esemeid, kuhu istuda. Kui välja linna minemist plaanis ei ole, siis võiks dresscode’iks olla casual ehk t-särgid, ka eriti mugavad kodusemad püksid, millega muidu kuhugi rahvarohkemasse kohta ilmuda ei julgeks. Peaasi, et kõigil oleks väga mugav olla, et ei muretseks koguaeg, ega sukad katki pole läinud.

Ilmselt ootavad külalised ka midagi maitsvat näksimist, õnneks mitmekäigulisele õhtusöögile siiski mõtlema ei pea. Söögivalikule võib läheneda mitmeti, oleneb täiesti Sinust ja sõbrannadest. Eesmärgiks võib võtta võimalikult tervislikud snäkid- porgandi ja kurgi viilud, puuviljad jne. Või hoopis midagi magusat, rasvast ja totaalselt ebatervislikku- krõpsud dipikastmega, popkorn jne. Skaala võikski olla piisavalt lai, et need, kellel söögi suhtes süümepiinu pole, saaksid oma, kuid samuti ka need, kes peavad hetkel dieeti.

Hea söögi kõrvale käib ka hea jook. Juba tervitusjoogiks võib proovida mõnda huvitavat kokteili, kas alkoholiga või alkoholivabalt, otsusta ise. Aga muidu roosa vein, siider, koorelikööri, jõhvikamahla või hoopis hea maitsetee või –kohvi, mis iganes pähe tuleb.

Kes poleks Seks ja Linna vaadates mõelnud, et huvitav küll, kuidas see cosmopolitan siis maitseb? Kas tõesti nii hea, et nad seda iga kord baaris tellivad? Miks mitte korraldadagi õhtu teemal „Sex ja Linn”, kuigi seriaal tundub juba nii palju kordi nähtud, aga teema iseenesest ju ei ammendu ilmselt kunagi. Õhtu vallatumaks ning keelepaelte vabamaks muutmiseks võib pakkuda kokteili Cosmopolitan. Nagu paljude kokteilidega, on ka Cosmopolitanist erinevaid versioone, üheks klassikaliseks peetakse järgmistest komponentidest koosnevat jooki: kaks osa valget viina, üks osa Cointreaud või mõnda muud tsitruseliselikööri, üks osa jõhvikamahla ning pisut laimimahla või ainult laimimahla. Raputa ning lisa kaunistuseks laimikoorespiraal.

Võid korraldada ka filmiõhtu. Selleks varu hunnikus popkorni ja paar lahedat filmi, kas siis sisust või ilusatest mees näitlejatest lähtudes, aga loomulikult on parim, kui mõlemad ühes juhtuvad olema. Mõned filmid, mida võib julgelt soovitada: Puhkus, Ookeani kolmteist, Alfie, Truudusetu, Kaks nädalat armumiseks, muidugi Bridget Jones, Abielulahutus prantsuse moodi, Just nagu armastus, Laenatud kingadega, Lahkuminek, Muusika ja sõnad.
Filmi vaadates võib samal ajal teha midagi kasulikku ka ilu heaks, näiteks näomaski. Ka kõik muud ilutooted ja nendega katsetamine käib tihti lihtsalt loomuliku osana sellise õhtu juurde. Nagu ka digifotokas, millega saab kõik suuremad ja väiksemad lollused ilusti jäädvustada.

Niisiis kokkuvõtteks:
head sõbrannad -checked
hea muusika -checked
maitsev snäkk -checked
meelitav kokteil
lahe film
pisut ka lollusi …. checked, checked, checked

Kvaliteetaeg!

 

/Pildi modellid: Janne Jüsmä, Helena-Reet Ennet/

/Tekst: Ave Lepik/