Miks kõrged kontsad on sulle head?

Kõrged kontsad ei muuda sind mitte üksnes seksikaks ja pikemaks, vaid annavad ka enesekindlust ja muudavad sind stiilsemaks.
Lisaks kõigele muule on tõestatud, et ka kontsad võivad olla head sinu tervisele!

Kõrged kontsad ei muuda sind mitte üksnes seksikaks ja pikemaks, vaid annavad ka enesekindlust ja muudavad sind stiilsemaks.
Lisaks kõigele muule on tõestatud, et ka kontsad võivad olla head sinu tervisele!

“Tegelikult võivad stiletod olla naiste põlvede vastu palju leebemad kui madalad kingad,“ tunnistavad arstid. On jõutud järeldusele, et kõrgetel kontsadel käies on hilisemas elus vähem tõenäoline, et areneb välja artriit.
Lõpuks ometi ei ole moejüngrid halvemad naistest, kes kannavad iga päev madalaid kingi.
Warwicki ja Oxford Brooksi ülikooli teadlased uurisid kõrgete kontsade teemat 111 naise abiga vanuses 50–70 aastat, neist 29 ootavad põlveproteese.

Nad küsitlesid naiste kingaeelistusi ning uurisid nende elustiili kohta, kuid oma üllatuseks ei leidnud nad ühtegi tõendit, mis viitaksid sellele, et kõrged kontsad põhjustaksid põlveprobleeme. Tõepoolest, statistika tegi jahmatava järelduse: naised, kes kannavad pidevalt 7-8 cm kontsaga jalatseid, põevad vähem põlvehaigusi kui need, kes kontsaga jalatseid vaid paar korda kuus kannavad.
Maria Cerruto uuring kinnitab, et kõrgetest kontsadest on enamgi kasu – nimelt aitab see vaagnapõhjalihaseid treenida, mis on eriti oluline raseduse ajal ja vanemaks saades, kui võib tekkida põiepidamatus. Cerruto sõnul näitas 66 alla 50-aastase naise jälgimine, et neil, kes kandsid 15% kaldega kingi (mis on u 5cm), oli parem kehahoiak ja vaagnapõhjalihased said nendel naistel suuremat treeningkoormust kui madalaid jalanõusid kandvad naised.
Lisaks väidavad mõned uuringud, et kõrged kontsad tõstavad libiidot.

Uskumatu küll, kuid siin on veel imesid, mis sulle kontsadel käies osaks saavad:
Kontsad lisavad pikkust
Nii lühikesed kui ka pikad naised armastavad kontsasid, sest need lisavad enesekindlust ning annavad 3-4 cm pikkusele juurde. Nüüd oled sa oma pikemate sõpradega ühepikkune ning ulatad paremini kõrgemate riiuliteni.
Isegi keskmise pikkusega naised eelistavad olla paar sentimeetrit pikemad.

Kontsadel olles paistad kõhnem
Kõrged kontsad on see kuulus ja kiire relv, mis teeb sind sekunditega saledamaks. Kontsadel tunduvad jalad pikema ja peenemana. See on ka põhjus, miks skinny jeanse armastavad naised eelistavad neid kanda koos kontsadega. Teksad kombineerituna kõrgete kingadega loovad saledama üldmulje.

Kontsad lisavad stiili
Ilmselt ei kahtle keegi, et kõrgetel kontsadel naine on ilus ja graatsiline. Kontsad on lihtne võti muutmaks tavaline rõivakomplekt hetkega stiilseks ja elegantseks. Näiteks kui kannad tavaliste teksade ja T-särgi juurde kontsaga jalatseid, saavutad otsekohe look’i, millega õhtul klubisid vallutama minna. Kontsad on parim valik ka siis, kui kannad lühikesi ja poolpikki seelikuid – üldmulje paraneb hetkega.
Ilmselt ei pea ütlemagi, kui olulise aktsendi annavad kaunid kontsakingad kvaliteetsele kostüümile.

Kontsad lisavad enesekindlust
Kontsad on suurepärased enesekindluse tõstjad, parandades sinu kehahoiakut. Kontsad toovad põhiliselt esile säärelihased, mis omakorda tasakaalustavad kehakaalu ühtset jaotumist. Rühi seisukohalt kaasneb kontsade kandmisega rindkere ja istmiku eendumine ning kõhu sisse tõmbamine. See on hea rühi põhiline printsiip.

Kontsad ei ole kallid!
Uskumatu, aga kontsad on naise garderoobis ühed odavamad esemed. Lihtne ja ilus paar kõrge kontsaga kingi ei maksa palju. Ostes kingad turult, võid nende eest maksta vaid paarsada krooni.
Muidugi ei tähenda see, et kõik kontsaga jalatsid on odavad. Näiteks kvaliteetne paar disainerkingi Jimmy Choolt võib maksma minna mitu tuhat krooni. Kõik oleneb muidugi sellest, kus sa soovid neid kingi kandma hakata ja kui palju oled nõus nende eest maksma.

SA OLED PAREM KUI KESKMINE?
Keskmisel naisel on kodus vaid paar paari kõrge kontsaga kingi ning ta kannab neid kord kuus. Ta ei soovi neid iga päev kanda, kartes rikkuda oma tervist. Kuid ometi, kui ta kõnnib kontsadel, soovib ta nautida kõiki neid eeliseid, mida kingad talle pakuvad. Jah, kontsadel on võimalik korda saata imesid, kuid seda vaid siis, kui tead, kuidas nendega õigesti kõndida! Pea meeles, harjutamine teeb meistriks!

Enam pole vist ühtki põhjust mitte kõrge kontsaga kingi kanda! Saagu sinu motoks Carrie Bradshaw’ mõte: “Ma ei karda kõrgust. Olete näinud mu kingi?“

Buduaar Shopping
Triin Tisler