4 sammu õnneliku eluni: tahad ka?

4 sammu õnneliku eluni: tahad ka?

Me kõik tahaksime olla õnnelikud ja elada oma unistuste elu, ent paraku ei tea me sageli isegi seda, mida õnneks tegelikult vaja on. Kiire elutempo, kohustused, soov olla vajalik ja saada kiitust, täita ühiskonna poolt ette antud norme ja reegleid – sellise tempoga jõuad sa varem või hiljem oma elus ummikusse …  Aga kuidas olla õnnelik ja elada sellist elu, nagu sina tahad? Kuidas elu nautida ja sellest rõõmu tunda?  Allpool on välja toodud 4 olulist pidepunkti, mis aitavad sul oma eluteel õige suuna leida:

Me kõik tahaksime olla õnnelikud ja elada oma unistuste elu, ent paraku ei tea me sageli isegi seda, mida õnneks tegelikult vaja on. Kiire elutempo, kohustused, soov olla vajalik ja saada kiitust, täita ühiskonna poolt ette antud norme ja reegleid – sellise tempoga jõuad sa varem või hiljem oma elus ummikusse … 

Aga kuidas olla õnnelik ja elada sellist elu, nagu sina tahad? Kuidas elu nautida ja sellest rõõmu tunda? 

Allpool on välja toodud 4 olulist pidepunkti, mis aitavad sul oma eluteel õige suuna leida:

1. Tee seda, mida armastad.

Kui sa hommikul üles ärkad, siis kas eesootav päev on sinu jaoks midagi sellist, mida sa väga ootad ja kohe tegema hakata tahad või on need pigem ebameeldivad kohustused, mida sa ausalt öeldes üldse teha ei tahaks. Kui sa käid tööl ainult sellepärast, et sa saad seal normaalselt palka, kuid see töö ise sulle ei meeldi, siis tegelikult veedad sa nädalas üle 40 tunni tehes midagi, mis sind õnnelikuks ei tee. Sellise elutempoga ei saa sa kunagi õnnelikuks. Mõtle sellele … 

2. Sa ei pea tegema seda, mis teiste arvates õige on.

Meil kõigil on oma arvamus ja sinu tuttavad, sugulased ja perekonnaliikmed võivad küll leida, et nende arvates võiksid sa näiteks arst olla, kuid kui sina ise ei taha olla arst, vaid hoopis maalikunstnik, siis kuula oma sisetunnet ja talita selle järgi. Tänapäeva ühiskond mõjutab meid kõiki ja neid reegleid ning kriteeriume, mida järgima peaks, on nii meeletult palju, et selle kõige käigus võid sa iseennast sootuks ära kaotada. Kui sa teed praegu seda, mis sind tegelikult õnnelikuks ei tee, siis kunagi pole liiga hilja seda muuta – ka 80aastaselt on võimalik ülikooli minna või ametit vahetada. Ka üks õnnelik aasta sinu elus on väärt rohkem kui 10 õnnetut aastat. 

3. Leia see, mida sa armastad.

Võta aeg maha, mõtle oma lapsepõlvele ja meenuta, mis sind õnnelikuks tegi, kui sa laps olid? Millised tegevused sulle meeldisid? Kelleks sa lapsena saada tahtsid? Kui sa jätad kõrvale selle, et kõige tähtsam on raha teenida ning keskendud sellele, mis sind õnnelikuks teeb, siis oled õigel teel. Tegelikult on võimalik absoluutselt igal ametil rikkaks saada ja iseennast uuesti luua. Sina ise oled kõige suurem väärtus, mis sul on – arenda iseennast ja tee seda, mis sulle huvi pakub, mis sinul silma särama lööb ja hommikul ärgates naeratuse näole toob.

4. Headus võidab alati.

Negatiivse suhtumisega inimesi on meie ümber palju. Ära lase ennast mõjutada ja ära lasku samale tasemele – jää positiivseks, naerata ja käitu hästi ka nendega, kes seda tegelikult võibolla ei vääri. Karma teeb niikuinii vajalikud liigutused siin elus, sinul ei ole mõtet siinkohal vahele sekkuda. Ole hea – alati! Headus võidab kurja ja sellise suhtumisega jõuad sa elus kaugemale, kui arvatagi oskad.

Allikas: health.com