Aus arvamus

Millisena kujutad sina ette oma unelmate päeva – ma mõtlen selle all
pulmi. Suure õhinaga hakatakse välja valima kleiti ja peosaali. Käiakse
soengu proovides ja planeeritakse tüdrukute/poiste õhtuid. Tahetakse,
et kõik oleks täpselt nii nagu seda juba pisikese plikakesena/poisina
unistati. Valged hobused kaariku ees või siis tänapäeval juba limusiin.
Lumivalge hästi ilus ja kohev kleit/ülikond, kõige kauneim kaasa ja
kõige õnnelikum kooselu oma tulevasega. /Oma mõtte avaldas Buduaari lugeja Tiina Soon/

AUS ARVAMUS

Millisena kujutad sina ette oma unelmate päeva – ma mõtlen selle all pulmi. Suure õhinaga hakatakse välja valima kleiti ja peosaali. Käiakse soengu proovides ja planeeritakse tüdrukute/poiste õhtuid. Tahetakse, et kõik oleks täpselt nii nagu seda juba pisikese plikakesena/poisina unistati. Valged hobused kaariku ees või siis tänapäeval juba limusiin. Lumivalge hästi ilus ja kohev kleit/ülikond, kõige kauneim kaasa ja kõige õnnelikum kooselu oma tulevasega.

Mina unistasin nooremana umbes sellistest eelkirjeldatud pulmadest. Kuid päriselt nii ei läinud. Õhinast puudu ei jäänud. Kleidi lasin õmmelda täpselt oma maitsele- tagasihoidliku kuid maitseka. Ei puudunud pruutkimp ega ka uhke auto pulmarongi eesotsas. Peopaik oli tore, kuid kogu see asi ei olnud ikka päris see, mis oleksin tahtnud. Tahtsin kiriklikke pulmi aga mees ei viitsinud leeri minna.

Tahtsin veel nii mõndagi asja teisiti kuid ei saanud, mees oli oma emaga kõik juba ära korraldanud!

Ja mina loll ei teinud õigel ajal oma suud lahti. Kahetsen seda tänaseni! Nüüd, kui pulmapeost on möödas juba üle kahe aasta, olen mõistma hakanud, et see päev ei olnud ju üldse selline nagu mina tahtsin. Kahetsen seda, et mul endal ei olnud aega, et asja paremini korraldada ja oma tahtmisi läbi suruda.

Olgugi et pulmad on vaid üks pidu, tuleks teha teoks kõik oma unistused ja täita kõik ootused. Ei tohiks lasta asjast tulla kellegi teise unelmate pidu. Alati tahetakse, et pulmad oleksid ideaalsed. Aga ideaalsete asjadega tuleb palju vaeva näha. Peo ja abiellumisega ei tasu kiirustada, tuleb võtta täpselt nii palju aega, et asjast tuleks täpselt see, millest oled kaua unistanud ja mida oled tõsiselt soovinud. Et suursündmusel ei puuduks ükski detail, mis õnne ja unustamatu peo tagavad.

/Tekst: Tiina Soon/