Kuidas saada rikkaks?

Kuidas saada rikkaks?

Raha – see on vabadus, võimalus olla see, kes Sa tahad, teha seda, mida tahad ja kellega tahad. Kui Sa ütled, et raha pole oluline, siis varjad enda eest elu seda poolt, mida pakuvad materiaalsed võimalused reisimise ja mitmekülgse mugavuse, parima kvaliteedi ning peenetundelise stiili näol.

Raha – see on vabadus, võimalus olla see, kes Sa tahad, teha seda, mida tahad ja kellega tahad. Kui Sa ütled, et raha pole oluline, siis varjad enda eest elu seda poolt, mida pakuvad materiaalsed võimalused reisimise ja mitmekülgse mugavuse, parima kvaliteedi ning peenetundelise stiili näol.

Juhul kui Sa pole veel välja mõelnud, kuidas rikkaks saada, siis siin on Sulle kuus kõige kiiremat ja levinumat rikkaks saamise viisi.
 Igaüks võib vastavalt oma võimetele ja moraalile siit sobiva valida.

1) Suur pärandus. Päranduse abil rikkaks saada on väga lihtne, selleks tuleb sündida õigesse perekonda. Kerge öelda, raske teha, aga just nii on saavutanud oma positsiooni väga paljud perekonnad Euroopas ja mujal maailmas. Rikkaimate hulka kuuluvad perekonnad, kes on seotud õlitööstuse, panganduse, meedia ja meelelahutuse ning kinnisvara arendamisega. Tingituna Nõukogude okupatsioonist ja sellele eelnenud pidevast võimude vahetusest Eestis leidub meie seas alles peamiselt esimese põlve pärijaid ning 19. sajandist pärit mõisahärrasid on sajandeid erinevate vallutajatega võidelnud Eestist raske leida.

2) Abiellu rikkaga! Kui Sind ei ole pärjatud rikka pärijanna staatusega, siis on peaaegu sama kiire ja kerge variant rikastumiseks abielluda rikka pärijaga või kellegagi, kes on juba rikas. Alati ei saa küll sellega arvestada, et rikas mees Sind üle kuldab, aga ka rikaste seas on palju heldeid, suuremeelseid ja abivalmis inimesi. Ja kui selgub, et ta ei olegi nii hoolitsev ja suuremeelne, kui alguses paistis, siis lahutusvalust ülesaamisel on suureks abiks varajagamise käigus omandatud tükike vanalinna majast, luksusauto, kotike briljante või pakike aktsiaid.

3) Tööta ja loo ettevõte. Kui oled pisut ettevõtlikum ja võimekam, siis võid alati valida raskema tee – töörügamise rikkaks saamise nimel. Aga pea meeles, et inimesed saavad väga harva rikkaks kellegi teise heaks töötades. Suurem tõenäosus miljoneid pangakontole koguda on asutada oma firma, viia see börsile ja teenida seeläbi kümneid miljoneid kroone ja miks mitte ka eurosid. Suurte tegudega ei tasu siiski kiirustada, sest üle poole edukatest firmadest saavad alguse just tänu sellele, et kellegi teise heaks töötades avastavad inimesed uusi võimalusi, kuidas teha senise tööga seotud äri või samasugust äri, aga efektiivsemalt ja originaalsemalt, kui senine tööandja asju ajanud on. Kogemused ja sidemed on suur osa Sinu edu alustest, seetõttu tasuks pärast kooli mitu head aastat ametit õppida ja sidemeid luua ning kindlasti sellises valdkonnas töötada, millest saadud kogemusi ja sidemeid on võimalik oma ettevõtte hüvanguks rakendada.

4) Võida. Kui Sa pole siiski piisavalt ettevõtlik ja töökas, siis võid kätt proovida loteriides ja kihlveokontorites. Eestis võid õnne proovida Bingo loto ja Viking Lotoga, mis pakuvad igal nädalal ühele inimesele võimalust 10–15 miljoni võrra rikkamaks saada. Võiduvõimalus on muidugi väike, aga hind, mida selle eest maksad, on odavam kui linnaliini bussipilet. Eesti loto võiduvõimalused ei ole siiski võrreldavad USA-s või Lääne-Euroopas igal nädalal väljaloositavate summadega. Kui tahad rohkem mängulõbu ja suuremat tõenäosust võiduvõimalustele, võid panustada sporditulemuste ennustamisele. Äkki naeratab algajale õnn.

5) Investeeri. Kaks läbi aegade kõige efektiivsemat raha paigutamise kohta on kinnisvaraturg ja börs. Varsti on kinnisvara hinnad nii all, et vaba raha omanikul tasub kaaluda häid pakkumisi, mis loodetavasti 5 aasta perspektiivis ära tasuvad.
Börsil mängides on siiski võimalik kiiremini rikkaks saada, sest erinevalt kinnisvaraturust muutuvad börsil hinnad iga päev ning heal hangeldajal on võimalik aastaga oma vara kahekordistada.

6) Varasta ja hangelda. Kuigi varastamine pole soovitatav ja on vahelejäämise korral karmilt karistatav, kasutavad tuhanded eestlased just seda võimalust, varastades igal nädalal metsa, äriideid või tööandja, vaesemate ja rumalate inimeste ning riigi vara. Osade näiliselt edukate äriinimeste vara tuleb ka keelatud ainete vahendamisest. Kuigi see viimane rikastumise viis on päris levinud, siis palun ära sina selliste asjadega küll raha teenima hakka, sest enamus juhtudel on õnne väga lühike.  Pealegi, targad teevad ausat äri.

Parim soovitus tundub siiski olema, et tee seda, mida sa armastad ja milleks sul on annet. Ning tee seda väga hästi, paremini kui teised. Siis tuleb ka oodatud tasu. Ehedaks näiteks on paljud näitlejad, muusikud ja loomulikult sportlased.

 

Buduaari arhiiv