Miks tänapäeva haritud ja edukad naised on pärast 30 üksikud?

Miks tänapäeva haritud ja edukad naised on pärast 30 üksikud?

Kuigi Eesti pole kuningriik, liigub meie seas palju printsesse  ja kuningannasid, kes kannavad omamoodi nähtamatut krooni, sest on meestele kättesaamatu unistus. Nende käitumisest hoomab aadlidaamilikkust ja nende CV-ga võiks kandideerida kasvõi Euroopa Parlamenti. Nad on küll hästi haritud, iseseisvad, laia silmaringiga, hoolitsetud, kenad  ja edukad, kuid neil ei ole püsisuhet, sest tavalised mehed ei julge neid endale tahta.

Kuigi Eesti pole kuningriik, liigub meie seas palju printsesse ja kuningannasid, kes kannavad omamoodi nähtamatut krooni, sest on meestele kättesaamatu unistus. Nende käitumisest hoomab aadlidaamilikkust ja nende CV-ga võiks kandideerida kasvõi Euroopa Parlamenti. Nad on küll hästi haritud, iseseisvad, laia silmaringiga, hoolitsetud, kenad  ja edukad, kuid neil ei ole püsisuhet, sest tavalised mehed ei julge neid endale tahta. Või siis ei sobi neile ükski mees – ei teagi, kumb on õige vastus.

Mõned ütlevad, et need naised ülehindavad oma turuväärtust. Teised jälle arvavad, et nad on liiga täiuslikud selleks, et endale meest leida. Tõenäoliselt on mõlematel õigus, sest nendel naistel ei ole põhjust mitte millegi arvelt allahindlust teha ja seda nad ka ei tee. 

Nad veedavad nädalalõpud heades restoranides einestades ja sõbrannadega lobisedes. Üldjuhul saadavad neid samad kindlad sõbrannad, tihti ka geisõbrad ning letti lüüakse vanad jututeemad: mehed ja meelelahutus. Seejärel hängivad ööklubides ja hommikul sõidavad terviseklubisse või lubavad endale pika 12-tunnise iluune. Neil ei ole lapsi, kes hommikul teki pealt kisuvad ja süüa küsivad. Või kui siiski on lapsi, siis on need juba kooliealised või nädalalõpuks vanavanemate juurde eksporditud.

Need naised saavad endale peaaegu kõike lubada – nad teenivad vähemalt 2000 eurot kuus, sõidavad kalliste autodega, elavad avaras luksuskorteris, käivad iga nädal iluprotseduuridel ja šoppamas ning  heal juhul isegi kord kuus mõnes Euroopa linnas nädalalõppu veetmas. Üldiselt on tegu üle 30aastase naisega, kes on harjunud hea eluga, on enda saavutuste nimel vaeva näinud ja soovib enda kõrval näha vaid targemat, rikkamat ja edukamat meest kui ta ise. Lisaks peab hea mees jagama naise huvisid, olema sportlik ja hea huumorisoonega, laitmatu reputatsiooni ning hariduskäiguga. Nende naiste sõnul selliseid vabasid mehi Eestis lihtsalt ei ole. Mõned nendest naistest on olnud eelnevalt suhtes ja elavad nüüd eksmehe heldest abirahast ja käivad tööl vaid lõbu pärast. Üldiselt on tegu siiski lastetute, vabade ja vallaliste karjäärikaunitaridega.

Buduaar palus mitmel sellisel naisel natuke rääkida oma elust, kuid keegi ei tahtnud oma pärisnime ja pildiga seda teha, sest tegelikult ei ole selline eluviis sugugi asi, mille üle uhkust tunda. Nende  pealtnäha kuumade ja kadestamist väärt naiste elu meenutab menuseriaali „Sex and the City”, kus tegelikkuses peitub iseseisva, targa ja eduka kuninganna sees peidus väike kurb hing, kes otsib armastust ja unistab täiuslikust perest. Sõltumata sellest, kui iseseisev ja tugev naine ei ole, on ta siiski loodud pere eest hoolt kandma ja lapsi sünnitama. Varem või hiljem tunneb ta sellest puudust.

31-aastane suurfirma finantsdirektor Annika kommenteerib oma vallalise staatust järgmiselt: ”Jah, mul on tõesti kõrged nõudmised meestele ja samuti endale. Ma ei hakka kunagi mingi abielumehe armukeseks, samuti ei lepi ma mehega, kes ei vääri ja ei väärtusta mind. Mul on kaks kõrgharidust ja ma näen keskmisest ilusam välja, suudan end ise ülal pidada ja ma tõesti ei otsi sponsorit vaid hingesugulast. No näidake mulle üks põhjus, miks ma peaksin võtma endale keskharidusega keskmisest koledama (loe hoolitsemata) Eesti mehe. Kunagi elasin ka ühe koolikaaslasega koos, kuid me kasvasime lahku. Sellest lahkuminekust on juba 6 aastat möödas. Pärast seda pole enam kellegagi kooselu proovinud, sest ma ei taha oma vaba aega ja energiat kulutada inimesele, kes ei ole minu jaoks õige. Õiget leida on raske ja ma olen arvestanud ka sellega, et võin jäädagi üksi. Ka vallalise elul ei ole midagi viga, kuigi jah – lapsi tahaks küll juba varsti saada.”

33-aastane turundusdirektor Piret arvab järgmist: ”Ma ei saaks öelda, et mul lööki ei ole. Iga nädalavahetus, kui väljas käin, võiksin klubist või kohvikust mõne suhteliselt huvitava tüübi koju kaasa võtta. Ja mõnikord ma seda ka teen. Kuid  pean ausalt tunnistama, et vaimset väljakutset ei ole mulle mehed juba ammu pakkunud ja seda ma igatsen kõige rohkem. Ei leidu siin Tallinnas selliseid mehi, kes oleks minule vastuvõetava välimusega, targad, intelligentsed ja hea huumorisoonega. Ma olen elus ikka igasuguse kaadriga suhelnud ja ei saaks öelda, et ma väga valiv oleksin meeste suhtes. Aga elementaarne vaimne ja füüsiline tõmme võiks nagu kahe inimese vahel olla. Kuid mina seda ei leia – need kelle välimus mulle meeldib, ei paku vaimset huvi. Ja need kellega on huvitav ja tore, nendega ei kujuta ma ette midagi rohkemat kui sõprus.
Käin palju välismaal komandeeringutes ja ausalt öelda on seal palju rohkem minu kriteeriumitele vastavaid mehi, aga ma ikkagi tahaks endale Eesti meest. Ehk sobib mulle mingi väliseestlane või kaua välismaal elanud Eesti mees”.

Küsisime ka meestelt, mida nemad arvavad edukatest, iseseisvatest ja vabadest naistest.
Aleks (ettevõtja, 36 a): „Oh, ma tean küll seda tüüpi naisi. Nad on äärmiselt kõrge enesehinnanguga ja üldiselt on kõige ilusa ja hea juures neil vaid üks suur miinus – see on iseloom. Nad nõuavad võrdsust, kodus süüa ei tee ja soovivad ühest küljest, et mees oleks nendest igas mõttes üle, kuidas samas kõlbavad neile vaid sellised mehed, keda saab ekspluateerida ja ära kasutada – nad on harjunud domineerima. Totaalne konflikt ju. Mulle selline tüüp ei sobi, ma ikka tahan, et minu sõna kah vahel maksaks ja naine ei arvaks, et ta on kõiges kõige targem, see pole üldse naiselik”.

Henri ( ettevõtja, 28 a) ütleb: „Iseseisvad, targad ja ilusad naised on kuum kaup, aga sellist kvaliteetset kaupa liigub väga vähe. Üldiselt usun ma, et naine peab kooselu alustama 20-24aastaselt, ja kui ta ikka 30aastaselt on endiselt vaba ja vallaline, siis on midagi väga valesti.  Sellise naisega tuttavaks saades leiad peagi ka põhjuse, miks ta on endiselt vaba ja vallaline, paljudel nendest on  mingi oma kiiks, mis mehi eemale peletab. Näiteks on mõned neist suhteliselt mehelikud – ei oska meestele läheneda ja meeldivad olla, käituvad külmalt ja ükskõikselt, kuigi tegelikult nad seda pole. Nende jaoks on kõik seksikas ja naiselik seotud tibindusega ja tibid nad kindlasti olla ei saa, sest tibidel ei ole ju väidetavalt ajusid”.

Aga mida arvad sina, miks on sellised naised endiselt 30ndates vabad ja vallalised? Kas sinagi oled üks neist? 

 

Steffi Kallaste

Buduaar.ee arhiiv