Positiivset ellusuhtumist saab õppida – 4 abinõu

Positiivset ellusuhtumist saab õppida – 4 abinõu

Me kõik teame vähemalt ühte inimest oma lapsepõlvest või praegusest eluperioodist, kes on koguaeg rõõmsas tujus, energiline ja lausa pakatab positiivsusest. Kas tõesti on võimalik, et neil pole mitte ühtegi probleemi, sest siis nad ju ei oleks nii rõõmsad? Vahel võivad sellised inimesed lausa närvidele käia ja see paneb sind mõtlema, et elu on ebaaus …

Me kõik teame vähemalt ühte inimest oma lapsepõlvest või praegusest eluperioodist, kes on kogu aeg rõõmsas tujus, energiline ja lausa pakatab positiivsusest. Kas tõesti on võimalik, et neil pole mitte ühtegi probleemi, sest siis nad ju ei oleks nii rõõmsad? Vahel võivad sellised inimesed lausa närvidele käia ja see paneb sind mõtlema, et elu on ebaaus…

Tegelikult ei ole olemas sellist inimest, kellel ei oleks mitte ühtegi muret ega probleemi – meil kõigil on väiksemad või suuremad mured, loeb aga see, kuidas me neid lahendame. Ja see, kuidas me probleemidesse suhtume. Tegelikult ei ole olemas probleemi, vaid hoopis lahendused!

Mis on see, mis kõiki õnnelikke inimesi ühendab? Mida nemad teistmoodi teevad?

1. Nad oskavad elu näha suures pildis ja seda ka kõige hullemas olukorras. Kõik siin elus on mööduv ja kui hommikul võileib pahupidi põrandale kukub, ei tähenda see, et nüüd on sinu edasine päev mokas. Kui sa nii mõtled, siis küll, ent õpi teistmoodi mõtlema – õnnelikud inimesed suudavad absoluutselt igas olukorras midagi head näha. Igas olukorras ongi alati midagi head ja sageli on halba hoopiski vähem, kui sulle esialgu tundub. 

2. Naerata läbi pisarate – ka kõige kurvem olukord möödub ja päike tuleb taas välja. Õpi oma vigadest ja eksimustest ning ära suhtu nendesse kui vigadesse. Võta neid kui elu õppetundi, mis kokkuvõttes teeb sulle rohkem head kui halba.

3. Elu on lühike ja seda võiks ju nautida. Õpi iseennast kuulama ja saa teada, mida sa elult tahad ja mis sind õnnelikuks teeb – meil kõigil peab olema mingi isiklik eesmärk, midagi, mille poole püüelda ja mis tekitab meis hommikul soovi voodist välja karata ja tegudele asuda. Mida sina elult tahad?

4. Kui sulle öeldakse halvasti või sinuga käitutakse halvasti, siis ära kunagi vasta samaga! Headus võidab alati ja hea olla on mõnus. Mitte kellelegi ei meeldi tegelikult halvas tujus olla, aga vahel ei saa sinna midagi parata – tuju läheb justkui iseenesest nulli ja siis sa nähvad ka oma lähedastele ja rikud nende tuju. Palju lihtsam on õppida oma emotsioone tundma – kui sa tead, mis sinu tuju halvaks teeb, siis väldi seda. Tee seda, mis tuju heaks teeb ja meele rõõmsana hoiab. Kui sulle öeldakse halvasti, siis püüa sellest inimesest aru saada – miks ta nii ütles? Proovi teda aidata.

Kui inimene on õnnelik ja heas tujus, siis ei ütle ta mitte kellelegi halvasti ning maailm oleks palju rõõmsam ja tolerantsem koht, kui inimesed naerataksid rohkem ja oleksid lihtsalt head. 

Karin Karu