DANE BLOGI: 14 asja, mida õpetada oma tütrele

DANE BLOGI: 14 asja, mida õpetada oma tütrele

  Kindlasti on siin lugejaid, kes teavad minust paremini, kui erinev on kasvatada poega ja tütart. Kuid täna tundub mulle, et tütrest iseseisvat, õigete väärtustega ja õnnelikku noort naist kasvatada on oluliselt aega- ja töödnõudvam. Mulle tundub, et tütred on kuidagi keerukamad, raskesti mõistvamad ja salakavalamad. Noh, nagu naised ikka.. :)  

Kindlasti on siin lugejaid, kes teavad minust paremini, kui erinev on kasvatada poega ja tütart. Kuid täna tundub mulle, et tütrest iseseisvat, õigete väärtustega ja õnnelikku noort naist kasvatada on oluliselt aega- ja töödnõudvam. Mulle tundub, et tütred on kuidagi keerukamad, raskesti mõistvamad ja salakavalamad. Noh, nagu naised ikka… :)

1. Austa vanureid ja vanavanemaid. Suhtu lugupidamisega vanavanematesse ja leia aega, et aidata neil aia- või kodutöid teha ning lapselapsi näitamas käia. Paku alati abi, kui näed, et mõni vanur seda vajab.

2. Õpi ütlema “EI” ja ära karda seda kasutada. Usu, see on raskem, kui sa arvad, aga vahel äärmiselt vajalik.

3. Hoia alati korras oma küüned ja juuksed. Igasugused geellakid, maniküürid, kuivšampoonid jms teevad selle väga lihtsaks, aga hoolitsetud välimus ütleb sinu kohta palju. 

4. Ole salliv, naeratav ja alati lahke.

5. Ära ole litsakas. Jah, nii saavutad odava populaarsuse ja meeste seas on lööki, aga keegi ei soovi sind oma laste emaks ega sinuga abielluda.

6. Õpi kuulama ja usaldama oma intuitsiooni. Sisetunde kuulama õppimine ja selle järgimine on tänapäeval liiga alahinnatud, eriti just naiste puhul. See ei vedanud kunagi alt sinu vanaema ega ole alt vedanud ka mind. 

7. Ära kunagi mine külla tühjade kätega.

8. Suhtes olles anna endast 100%. Ole armastav, truu ja pühendunud naine. Kui tahad vaba olla ja ringi vaadata, tee seda vallalisena, mitte kellegi kõrvalt.

9. Enne kui oled päris õiges ja tõsises püsisuhtes, kasuta ALATI kondoomi!

10. Mis puutub armastusse, siis otsi, kuni leiad selle, kelleta sa elada ei suuda ja pane siis kõik mängu.

11. Mine ja avasta maailma, kuni oled veel noor, pere ja lasteta.

12. Tea, et olen sul alati olemas, alati sinu poolt ja võid mind iga asjaga usaldada. 

13. Tõeline armastus on olemas.

14. Tee asju selliselt, et oleksid hea eeskuju oma nooremale õele (kui ta peaks kunagi sündima:). See mõte hoiab sind elus hea kursi peal.