Reklaam sulgub sekundi pärast

HOMMIKUSÖÖK JA SÜDAME TERVIS on tugevalt seotud

Hommikusöök on päeva tähtsaim toidukord ja see tuleks süüa pooleteise tunni jooksul peale ärkamist. Põhjuseid, miks arstid ja toitumisteadlased just hommikusööki nii oluliseks peavad, on mitmeid ja üheks nendeks on ka südame tervis!

Hommikusöök on päeva tähtsaim toidukord ja seda tuleks süüa pooleteise tunni jooksul peale ärkamist. Põhjuseid, miks arstid ja toitumisteadlased just hommikusööki nii oluliseks peavad, on mitmeid ja üheks nendeks on ka südame tervis!

Harvardi ülikoolis läbi viidud uuringu tulemusena selgus, et korralik ja täisväärtuslik hommikusöök aitab ennetada südamehaiguste riski ja suhkruhaiguse teket.

Loomulikult on väga oluline see, millest hommikusöök koosneb - südame tervist silmas pidades tuleks eelistada häid rasvu, piisavas koguses süsivesikuid ja valke. Parimateks valikuteks peetakse erinevatest täisterahelvestest putrusid, rasvast kala, avokaadot, täisteraleiba, omletti ja pähkleid ning seemneid.

Korralik hommikusöök hoiab südame tervena ja mitte ainult - see hoiab ka kehakaalu paigas, aitab lisakilodest vabaneda ning keha rasvaprotsenti õigetes piirides hoida. Tervist silmas pidades on kõige tähtsam, et keha rasvaprotsent oleks normi piires - see on olulisem number, kui kehakaal. 

Hommikusöök peab olema kvaliteetne ja seda tuleb süüa õigel ajal!

Kui organism õigel ajal süüa ei saa, läheb ta üle säästurežiimile, mis tähendab, et organism talletab iga väiksemagi toidupala rasvana. Kui sul puudub kindel toitumiskava, on ka sinu kehal raske aru saada, kuidas ta toidust saadud energiat jaotama peaks ja seega üritab ta võimalikult palju tallele panna. Hommikusöök tuleb süüa pooleteise tunni jooksul peale ärkamist.

 

Allikas: health.com