Lastega väljas söömas!?

Lastega väljas söömas!?

Kui te sööte kodus, olete mõneti saatuse peremehed. Väikeste lastega koos restorani minemine võib osutuda katastroofiks.
Siin on mõned kasulikud nõuanded, mida lastega koos väljas söömisel võiks arvestada:

Kui te sööte kodus, olete mõneti saatuse peremehed. Väikeste lastega koos restorani minemine võib osutuda katastroofiks.
Siin on mõned kasulikud nõuanded, mida lastega koos väljas söömisel võiks arvestada:

1. Valige õige restoran
Väikeste lastega väga kallisse ja peenesse restorani sööma minek võib osutuda hullumeelsuseks. Teised lõunatajad on tulnud sinna tõenäoliselt selleks, et
saada rahu lärmakatest, müravatest ja kädistavatest lastest, mistõttu te pole seal just väga populaarsed. Igal juhul on sellises kohas võimatu end mõnusalt tunda.
Valige lapsesõbralik koht, iseäranis siis, kui olete esimesi kordi lastega restoranis.

2. Helistage ette!
Kui kavatsete minna restorani, mida te ei tunne, helistage ette ja uurige järele, kas seal on võimalik süüa koos lastega.
Pole ju kuigi meeldiv minna kohale ja avastada, et teid ei olda valmis vastu võtma ning te pole seal oodatud.

3. Vältige tipptunde
Kui võimalik, minge lastega restorani varem, enne kui see väga rahvast täis läheb.

4. Võtke kaasa mänguasju ja meelelahutust
Pakkuge oma lastele tegevust, võtke kaasa mängud, mänguasjad, paber ja pliiatsid. Võtke kaasa ka erivarustus, mida laps võib vajada, nagu
näiteks tilaga kruus ja pudipõll.

5. Paluge väikesi portsjone
Kui restoranis ei ole spetsiaalset lastemenüüd, paluge väikesemat portsjonit või kaks taldrikut ning jagage täisportsjon laste vahel ära (kui teil õnnestub saada nad niikaugele, et nad jõuavad omavahel menüü suhtes kokkuleppele).

6. Vältige eksootilisi roogasid
Kui asi puudutab toitu, ei ole enamik lapsi kuigi meelsasti nõus eksperimenteerima.
Tellige võimaluse korral midagi, mida laps on varem söönud ja mis talle maitseb. Kui soovite, et lapsed maitseksid midagi ebatavalist, tellige see roog endale
ning andke neile maitsta. Mida te ka ei telliks, vaadake, et selle valmistamine ei võtaks liiga kaua aega – väikeste laste puhul kehtib reegel, mida kiiremini, seda parem.

7. Istuge akna alla
Akna all on lastel põnevam istuda. Aknast saate jälgida mööduvaid inimesi ja kui laps jonnima hakkab, saate tema tähelepanu juhtida väljas toimuvale.

8. Kui asi ei õnnestu, lahkuge!
Kui lapsed peavad end võimatult üleval, tunnistage oma lüüasaamist ning lahkuge. Võite alati paluda väikest kotikest ning viia söömata toit koerale. Oleks ebaõiglane rikkuda teiste restoranikülastajate söögiaega.

 

 

Triin Tisler