Reklaam sulgub sekundi pärast

MILLISTES RIIKIDES ON sõprade leidmine kõige kergem?

Inimene pole loodud üksikuks hundiks ja igalühel meist peaks olema vähemalt üks südamesõber, kellele võib kõike usaldada. Hiljutisest uuringust selgusid riigid, kus sõpruse sõlmimine kõige lihtsam on ning riigid, kus sind võib kohata jäine vastuvõtt ja sõprussideme loomine on keeruline, vahendab sbs.com. 

Selles riigis pole mitte ainult vapustav loodus, majesteetlikud vulkaanid, salapärased vihmametsad ning rikkumata rannad, vaid seal on ka sõprussuhete loomine kõige lihtsam. Selleks riigiks on Costa Rica. 

Uuringus osales 12 500 välismaalast, kellelt uuriti nende elu kohta teistes riikides. Päriti, kui kerge on ennast uues kohas sisse seada ning küsiti pereelu, majanduslike võimaluste ning elukvaliteedi kohta. Kesk-Ameerikas olev linn oli teistest peajagu üle ning oli selge võitja kategoorias, mis puudutab sõprussuhete loomist. 

"Kui sa otsid endale sõpru, siis suundu Costa Ricasse. Välismaalaste sõnul oli kohalike seast sõprade leidmine väga kerge," väidab uuring. 

Teisele kohale maandus Mehhiko, millele järgnesid Argentiina, Uganda ja Malta. 

Kõige raskem oli uuringu sõnul leida sõpru aga Rootsis. Ka Šveits, Norra ja Taani olid nimekirja lõpus. 

"Pooled uuringus osalenud sõnasid, et Põhjamaades oli väga raske leida sõpru ning kohalikud elanikud olid eemalolevad ja kauged. Rootsi kohta väideti, et inimestele meeldib privaatsus, nad on kinnised ning pole avatud vestluseks uute inimestega," seisab uuringus. 

Vaata täispikka nimekirja siit