DAVE BENTON: ela igas hetkes ja ela väärikalt

Dave Benton telesaates Tallinna Kodanikud
Dave Benton telesaates Tallinna Kodanikud — FOTO: GoodNews

Dave Bentoni senist elu kokku võttev raamat “Olen see, kes olen” pakub põnevat lugemist nii tema elu ääretult mitmekülgsete seikade, kui ka oskuse tõttu analüüsida ning hinnata kogemusi, luua neist seoseid ja järeldusi, analüüsida olnut ja vaadata puhtal pilgul tulevikku.

See intervjuu vormis kirjutatud avameelne ja sisutihe raamat võiks olla lugemisnaudinguks ja käsiraamatuks kõigile, kel plaanis elus kardinaalseid muudatusi ette võtta ning samas pakub meeldivat äratundmisrõõmu neile, kes seda juba sarnaselt kogenud.

Meie armastatud muusiku elu on kulgenud Arubalt Hollandisse, sealt edasi aga viiesaja dollariga taskus uue alguseni Eestis – armastuse nimel.
Meie, eestlaste Dave Benton on eelkõige muusik, kuid ta on olnud nii edukas juveelide kui ka Nissani autode müüja, ajakiri Forbes on aastaid tagasi nimetanud teda suisa rikkamaiks arubalaseks, ta on olnud väga lähedal saamaks katoliku preestriks, unistanud saada arstiks, kuid on reikimeister ja alternatiivravitseja, mänginud lisaks klaverile trumme ja sportinud. Palju armastanud ja palju kaotanud.
Ta on seigelnud, unistanud, kogenud ja tegutsenud, nutnud Norras korteri põrandal konjakiklaasi peos, kõnelenud nähtamatutega, maadelnud raskete terviseprobleemidega, komistanud, kukkunud, tõusnud ja alustanud taas.

Raamatut läbivaks jooneks on aga pere, lapsed ja armastus. Hoolimine ja teadlikkus. Ausus ja austus enda ja lähedaste ning elu vastu laiemalt. Kindel veendumus, et ainult headus viib edasi.

Vastuseks küsimusele, et mis on elus kõige tähtsam, ütleb Dave Benton nii:

“Kui su lühikeses elus on nii palju erinevaid kogemusi, siis tead, et nii hea kui halb võib sinuga juhtuda kõigest silmapilgu jooksul. Sa võid jõuda paljude mägede tippu ja samamoodi kuristikku  langeda. Sa võid kaotada kõige lähedasemaid ja leida palju uusi sõpru. 

Ent aina kinnitan üht tähtsat tõdemust: ela igas hetkes, sest elus olemata pole millelgi tähtsust. See on and, mille saad sündides – mida sellega teed, on juba su enda asi. 

Kuidas suureks kasvada, mida oma eluga ette võtta, millest end mõjutada lasta ja millest mitte – see kõik on su enda teha. Kui tahad, võid ennast teostada või hoopiski antud eluaastad ära raisata. Kuid üks on kindel, mu sõber – ela väärikalt! Ole hea iseenda ja teiste vastu. Ela suurepärast elu, sest mis kord läbi saab, saab läbi just sellisena nagu oled selle ise loonud.”           

Dave Bentoni nõuanded:

  • Ela igas hetkes, sest elus olemata pole millelgi tähtsust.
  • Ela väärikalt!
  • Ole hea iseenda ja teiste vastu.
  • Ainult headus viib edasi.
  • Ela suurepärast elu, sest mis kord läbi saab, saab läbi just sellisena nagu oled selle ise loonud.